Кабінет міністрів наступного тижня може звільнити майже все правління НАК “Нафтогаз України”. Щоправда, голова правління Юрій Вітренко залишиться на посаді.

Про це повідомляють джерела РБК.

Після відставки трьох членів наглядової ради компанії вона не може функціонувати через відсутність кворуму, і в цьому випадку обов’язки наглядової ради виконує Кабінет міністрів.

“Питання про звільнення правління може бути винесене на розгляд Кабміну вже наступної середи”, – сказав один зі співрозмовників РБК-Україна.

Найімовірніше відбудеться відставка фінансового директора Пітера ван Дріла, директора по трансформації Отто Ватерландера, які заявляли про намір відставки після зміни глави НАК з Коболєва на Вітренко. З тієї ж причини ще три члена наглядової ради покинули «Нафтогаз» минулого тижня.

Також допускається відставка заступника голови правління Сергія Перелому і головного юриста Ярослава Теклюка. Першого може замінити глава дочірньої компанії «Газ України» в 2014-2020 роках Олег Діденко, а Теклюка – Владислав Воловик, заступник Діденко в тій же дочірньої компанії.

Відзначимо, Вітренко 28 квітня терміном на один рік замінив Андрія Коболєва на посаді голови правління “Нафтогазу”. Причиною зміни керівництва стали збитки за підсумком 2020 року в розмірі 19 млрд гривень.

Наглядова рада була проти, але Кабінет міністрів обійшов норму, усунувши членів ради. Але після призначення Вітренка всіх колишніх членів наглядової ради поновили на термін до 6 місяців.

Незалежні учасники цього органу обурилися такими діями Кабміну і заявили про відставку, але уряду вдалося залагодити конфлікт обіцянками конкурсу на главу НАК.

Кадрову політику в керівництві НАК критикували міжнародні партнери України, зокрема, США і країни “Великої сімки”. Тема навіть піднімалася в ході травневого візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена до Києва.

Але конкурс так і не оголосили і в підсумку конфлікт між наглядовою радою і керівництвом компанії вийшов на новий виток.