Сьогодні у лавах сумнозвісної “Опозиційної платформи – За життя” розпочалося справжнє пекло.

Обурений, позбавлений свободи дій і пересування, ресурсів для впливу Віктор Медведчук яро намагається всім довести, що він ще досі зберігає необхідний рівень контролю за політсилою і саме він є основним рупором президента Росії в Україні.

На противагу його побратими-конкуренти з партійного керівництва останнім часом роблять все, аби всіляко позбутися політика, повідомляє журналіст Дмитро Гнап у своїй авторській програмі “право на владу” на 24 каналі.

Як відомо, керівна еліта ОПЗЖ складається з 2 частин:

1) група особисто вірних пану Медведчуку, куди входять Вадим Рабинович, Ілля Кива та Нестор Шуфрич;
2) Умовно можна назвати “газовим” крилом, офіційними лідерами якого є Юрій Бойко та Сергій Льовочкін.

До того всього на задньому плані маячить всім відомий олігарх Дмитро Фірташ, який, так само як і сам Медведчук, зараз перебуває під домашнім арештом. Але на відміну від нього не в Києві, а у Відні, де вже давно чекає своєї можливої екстрадиції до США.

Оперативно, майже одразу після накладення санкцій на Медведчука й феєричного розгрому його пропагандистського телехолдингу та тіньової бізнес-імперії, угруповання Бойка-Льовочкіна спробувало своєю чергою перехопити контроль над ОПЗЖ.

Тим часом значній кількості партійних організацій неофіційно з Києва була направлена пряма вказівка не проводити ніяких акцій протесту на підтримку кума Путіна.

Тоді відбувся хід у відповідь від контрольованого газовим угрупованням каналу “Інтер”, який до цього досить стримано висвітлював суд над Медведчуком.

Медведчук опинився на межі, відповідь від розлюченого кума Путіна не змусила себе довго чекати. І вже в серпні влада Росії, за з його проханням оголосила про розширення списку українських політиків, на яких Кремль наклав санкції.

І вже в цьому у цьому списку раптом з’явилося прізвище недруга пана Медведчука, Сергія Льовочкіна та його сестри – народної депутатки від ОПЗЖ Юлії Льовочкіної.

Ось так Кремль подякував пану Льовочкіну за багаторічне просування російських інтересів в Україні.

Як виявилося, замало любити Росію так, як робить це він. Для того, щоб не потрапити під російські санкції, треба ще й ненавидіти Україну так, саме так, як це робить кум Путіна.

Апогеєм став скандал між Кивою та Бойком

Крім очевидного удару з боку російського керівництва, вже відомій нам групі Бойка-Льовочкіна прилетіло ще й від своїх “ярих товаришів” в ОПЗЖ.

Дуже близький до Медведчука народний депутат Ілля Кива напряму звинуватив партнера Льовочкіна Юрія Бойка в тому, що той продає партійні структури у Полтавській області місцевим бізнесменам.

Навесні Верховною Радою було прийнято рішення про розпуск чинного депутатського складу Карлівської міськради та проведення нових виборів восени. Сподіваючись, що новообрані депутати й той, кого оберуть мером, припинять чвари та почнуть врешті-решт працювати.

Але більше того, зі слів кандидата наук, коли він особисто прибув на місце, то виявив, що очільник Полтавської обласної організації ОПЗЖ Олег Сазонов навмисно відмовився включати людей Медведчука у кандидатські списки.

Коли ж Ілля Кива врешті вирішив поцікавитися, хто ж таки дав добро на те, щоб партійну структуру у Карлівці разом з усіма кандидатськими місцями продати місцевому бізнесмену, Сазонов з його слів завірив, що це все погоджено з Юрієм Бойком.

Дізнавшись про це, обурений Кива не приховував свій значний лексичний запас справжнього науковця.

Втім з цього агресивного відеозвернення пана Киви так і не стало зрозуміло, чому він розлютився:

Перша версія, Бойко і компанія дуже послабляють партію ОПЗЖ, цинічно продаючи, партійні осередки гуртом і роздріб;

Або ж нардепа розлютив факт того, що медведчуківці самі хотіли вигідно продати можливу депутатську фракцію місцевому бізнесу.

Незалежно від справжньої причини, спостерігаючи за їх сварками більшість вболіває одразу за дві сторони, таємно бажаючи, щоб вони остаточно знищили одна одну.

Варто також зазначити, що Російський правозахисник Марк Фейгін вважає, що Медведчука можна обміняти на кримських татар та інших засуджених українців.

В України є цінний актив – Медведчук. Думаю, його треба засудити і обміняти на кілька десятків, а той сотні засуджених у російських тюрмах,
– запевнив російський правозахисник.

Фейгін: Медведчук – зрадник
Він зазначив, що це дуже важливо, адже Медведчук лише шкодить Україні.

“Він зрадник, який займався послабленням суверенітету України, торгував нею наліво і направо. Чому б не обміняти? Думаю, для кума Путіна це був би допустимий варіант. Такі переговори мали б шанси”, – підсумував Фейгін