Апарат Ради національної безпеки і оборони підготував інформаційно-аналітичну систему для впровадження закону про олігархів. Про це на брифінгу 17 вересня повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

За його словами, на засіданні 17 вересня Рада заслухала звіт апарату з цього питання.

«Ми мали звіт про те, що апаратом РНБО розроблена та введена в експлуатацію в серпні 2021 року сучасна інформаційно-аналітична система… яка має систему третього класу, найвищого рівня складності, яка зможе в процесі робити моніторинг всіх людей, які після прийняття закону про олігархів у Верховній Раді мають бути під системою нашого моніторингу. Така система готова», – сказав він.

Данілов додав, що ця система може працювати з відкритими даними, документами з грифами «для службового користування» та «таємно».

«Це перша система, яка має таку розгалужену систему і такий захист. Система побудована для того, щоб ми, в разі ухвалення в Раді закону, одразу змогли відреагувати на всі ті питання, які перед нами буде ставити законодавець», – зазначив секретар РНБО.

Як розповів Олексій Данілов, незважаючи на складну фінансову ситуацію, президент України ухвалив рішення збільшити обсяг фінансування на сферу безпеки та оборони.

“Якщо у 2021 році цей сектор фінансувався з позиції 5,93%, то ця позиція буде збільшена і в 2022 році буде запланована та затверджена сума 5,95% від ВВП, що буде складати 319,4 мільярда гривень”,– пояснив Данілов.

Секретар РНБО зауважив, що ці кошти підуть на покращення грошового забезпечення військових, покращення забезпечення поліцейських. Також спробують “закрити питання” житла для військових та ветеранів. Усі розроблені програми будуть закриті на 100%.

Також Данілов зазначив, що Україна запровадить санкції проти учасників “виборчого процесу” до Держдуми РФ на окупованих територіях — членів дільничних комісій, агітаторів, кандидатів, всіх спостерігачів.

“Ще одне, яке розглядали на сьогоднішньому засіданні — це питання санкцій. У нас було дві доповіді, була доповідь голови СБУ Івана Баканова. Переважна більшість санкцій стосуються, питання, яке сьогодні є на окупованих територіях Криму і Донецької та Луганської областей — це вибори в так звану Державну думу РФ. Ми впевнені, що на цих територіях РФ не має права проводити вибори”, — сказав Данілов.

Зі слів секретаря РНБО, всі учасники цього процесу, які приймають в ньому участь: члени дільничних комісій, агітатори, кандидати, всі спостерігачі які є офіційними особами на цих виборах “будуть під санкціями нашої країни”.

“Ми сьогодні відпрацювали перший список тих осіб, який представили нам відповідні органи, і по всіх без виключення особах санкції, які є у нас…, будуть у повному обсязі через указ Президента застосовані”, — сказав Данілов.

“Крім того ми маємо бажання попередити всіх іноземних громадян, які мають бажання прийняти участь в цьому фарсі на території Донецької та Луганської областей і на території Криму: якщо вони там з’являться в якості офіційних спостерігачів або якихось інших осіб під час виборів, не залежно від того чи будуть вони сенаторами, іншими посадовими особами, вони обов’язково будуть під санкціями нашої країни”, — додав він.

Данілов також зазначив, Щодо того, чи застосовуватимуть санкції до українських громадян, які отримали російські паспорти, то Данілов зазначив, що це питання – дуже чутливе, адже в багатьох випадках мовиться про виживання.