Росія й надалі продовжує нарощувати війська біля кордону з Україною. 

Президент США Джо Байден та президент Росії Володимир Путін під час відеозустрічі 7 грудня багато говорили про Україну. Зокрема, про російські війська біля її східних кордонів. 

Про якісь конкретні домовленості після розмови жодна зі сторін не повідомляла. Проте, у Пентагоні кажуть, що відтоді ситуація на українських східних кордонах ніяк не змінилася.

Сполучені Штати Америки й надалі спостерігають скупчення російських військовослужбовців біля кордонів України. Заявив про це прессекретар американського військового відомства Джон Кірбі.

Кібрі зазначає, що Пентагон уже впродовж двох тижнів відзначає збільшення кількості російських військових  біля кордону з Україною. Це означає, що після розмови Володимира Путіна та Джо Байдена деескалація не почалася.

“Там усе ще є значна кількість військ Росії, у західній частині цієї країни вздовж кордону з Україною. Ми продовжуємо бачити їхнє збільшення останні дні та тижні”, – заявив Кірбі.

Нагадаємо, що раніше глава Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Україна самотужки не зможе відбити наступ Росії – хіба з допомогою інших країн.

В той час начальник генштабу російської армії Валерій Герасимов запевнив, що Москва не планує вторгнення в Україну. Хоча й у звичному російському цинічному стилі пригрозив “відповідати на провокації”.