Впливовий австрійський військовий аналітик Том Купер пише на своєму сайті про те, що контрнаступ Збройних Сил України, можливо, не просувається на «сотні кілометрів», але він надзвичайно ефективно знищує те, що залишилося від російських окупаційних збройних сил. Він також опублікував аналітичний висновок щодо ситуації на фронті станом на середину вересня.

За словами аналітика, Росія фактично не залишила стратегічних варіантів у війні, оскільки її війська розгромлені, а всі підготовлені резерви витрачені до такого рівня, що вони вже не можуть вести навіть локальну наступальну операцію.

«Російська армія розгромлена і деградувала до рівня, при якому Москві залишається лише поповнювати ряди новими мобілізованими, яких ЗСУ знову і знову «розстрілюють натовпом», — інформує Том Купер.

Він також наголошує на важливій деталі, яка з’явилася протягом кількох останніх днів. Ця деталь складається з того, що українські підрозділи беруть велику кількість полонених росіян, кількість яких постійно зростає.

На думку Купера, це важливий фронтовий знак.

«До речі, якщо судити за інформацією, що надається, кількість полонених російських військовослужбовців постійно зростає. Ні, це не «масово» (поки що), але воно росте. Подумайте, за останні кілька днів я бачив близько 7-8 різних груп, та цілих груп військовополонених, що під контролем ЗСУ. Так, багато з 72-ї ОМСБр, деякі були мобиками, але військ ВДВ багато, і вони були взяті в полон не тільки в районі Андріївки (тобто на ділянці Бахмута ), але й у районі Новопрокопівки – Вербового, а це південь Запорізького фронту”, – підсумував експерт.