Зрощення криміналітету, правоохоронних органів та влади на місцях призводить до трагедій на кшталт убивства активіста партії «Правий Сектор» Олександра Іваніни. Таку думку на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі висловив лідер партії «Правий сектор» Андрій Тарасенко.

Нагадаємо, у Сумах убито члена Правого сектору Олександра Іваніну. Про це повідомив у Facebook голова місцевої облдержадміністрації Дмитро Живицький.

На думку лідера сумського обласного осередку Правого сектора, найімовірніше, вбивство “пов’язане з антикримінальною діяльністю”. Іваніна “прилюдно висвітлював діяльність певних осіб”, стверджує Супрун.

Спікер обласної поліції Володимир Крупецький сказав на брифінгу, що повідомлення про загибель чоловіка 1992 року народження надійшло 27 жовтня о 21:10. За його словами, поліція встановлює обставини.

Як зазначає місцевий ресурс 0542.ua, Іваніна 2020-го балотувався до міськради від партії Правий сектор, але депутатський мандат не отримав. 27 жовтня 2021 року виступав у міськраді, вимагаючи скасувати рішення виконкому про підвищення вартості проїзду у приватних маршрутках.

У пресслужбі поліції Сумської області заявили, що розглядають дві версії: замовне вбивство у зв’язку з діяльністю Іваніни та вбивство на ґрунті неприязних стосунків.

«Це не є якісь кримінальні розборки чи побутове вбивство, на що можуть кивати місцеві правоохоронні органи. Це – політичне вмотивоване замовне вбивство. Працював професійний кілер», – зазначає Тарасенко.

Зазначимо, що в грудні минулого року на Іваніну вже було здійснено замах. У центрі Сум у чоловіка кілька разів вистрілив Сергій Василенко, якого на Сумщині називають кримінальним авторитетом. Сам Іваніна неодноразово звертав увагу правоохоронців, що Сергій Василенко разом з іншим Василенком – Петром на прізвисько Пєтя Буринський, погрожували активісту убивством. Правоохоронці ніяк не відреагували.

За словами Сергія Супруна, лідера сумського осередку «Правого сектора», найбільш імовірний у вбивстві російський слід. Кілер міг бути засланий ФСБ РФ. Це була добре підготовлена спецоперація, яку готували не один день. У складі групи були люди для відходу, для додаткової розвідки.

Факт вбивства є показовим залякуванням патріотичного суспільства України, спробою придушити активні дії, пов’язані з антикорупційною діяльністю. Поки наші бійці захищають територіальну цілісність України на лінії фронту, війна триває і в тилу, наголошує Тарасенко.

Активісти звернулися з заявами до ДБР, МВС, президента України та Верховної Ради. Вимагають створення Тимчасової слідчої комісії для розслідування цього резонансного убивства, а також прозорого слідства.

Загалом російські спецслужби мають сценарії по всіх містах сходу та півдня, контролюючи місцеві еліти, вказує Тарасенко. Найбільш критично – в Дніпрі, де британські журналісти розкрили цілу кримінальну мережу на чолі з Геннадієм Корбаном (бізнес-партнер мера Дніпра Бориса Філатова) і Михайлом Кошляком (депутат Дніпропетровської обласної ради від ОПЗЖ, власник кількох охоронних фірм).

«Це не поодинокий випадок. І не лише на Сумщині. Зрощення криміналу з правоохоронними структурами та з владою на місцях в Україні навіть стало предметом розслідування британських журналістів. Буквально кілька днів тому вийшло розслідування Тіма Вайта, який досліджував питання гібридного впливу Російської Федерації на місцеві еліти. Він звертав увагу і на Одесу, на Харків, і в першу чергу на Дніпро. Де розслідував діяльність мера Бориса Філатова, тіньового мера Геннадія Корбана та Михайла Кошляка, який є силовим крилом», – зазначив Тарасенко.