На сайті Верховної Ради з’явився текст законопроєкту, який подав президент України Володимир Зеленськй щодо скорочення повноважень Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК).

Президентський законопроєкт №5067 пропонує скороти повноваження Окружного адміністративного суду Києва, виключивши з його підсудності справи щодо оскарження нормативно-правових актів Кабміну, Нацбанку, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, повноваження яких поширюються на всю територію України.

Згідно з пояснювальною запискою, проєкт закону пропонує визначити, що вищезгадані справи будуть підсудні Верховному Суду як суду першої інстанції.

Передбачається, що розгляд адміністративних справ щодо законності (крім конституційності) постанов та розпоряджень Кабміну буде здійснюватися Верховним Судом у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж з 5 суддів.

А адміністративні справи щодо законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, НБУ, інших суб’єктів владних повноважень, повноваження яких поширюються на всю територію України, – Верховним Судом у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж з 3 суддів.

Судом апеляційної інстанції у зазначених вище справах буде Велика Палата Верховного Суду.

Зазначається, що проєкт закону має на меті запровадити “належний високий рівень суддівського розгляду” справ про оскарження актів вищезгаданих органів влади, повноваження яких поширюються на всю територію України.

Цей законопроєкт є одним із трьох законопрєектів Зеленського, які пов’язані з реформуванням судової системи України.

15 лютого всі три документи було зареєстровано у парламенті.