Верховна Рада сьогодні почне пленарне засідання з розгляду питання про відставку міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

Як повідомлялося, Аваков у вівторок подав заяву про звільнення з посади.

Аваков очолював міністерство внутрішніх справ України з 27 лютого 2014 року. Вперше був призначений на посаду в складі уряду, очолюваного Арсенієм Яценюком (2014-2016). Надалі Аваков входив до складу урядів Володимира Гройсмана (2016-2019), Олексія Гончарука (2019-2020) і Дениса Шмигаля (2020-2021).

Президент України Володимир Зеленський запропонував на посаду нового керівника міністерства внутрішніх справ України кандидатуру голови комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського.

В свою чергу, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков шкодує, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков йде у відставку.

Про це він розповів в ефірі програми «Мокрик по-живому» на телеканалі «Громадське».

Разумков вважає, що хоча в діяльності Авакова і можна знайти «мільйон проблем», в той же час він «був і поки залишається» хорошим міністром, якісно виконують свої обов’язки.

При цьому спікер парламенту сказав, що він буде голосувати за відставку Авакова, оскільки той сам написав заяву.

Крім того, Разумков також збирається підтримати призначення міністром внутрішніх справ нардепа від «Слуги народу» Дениса Монастирського. Глава парламенту розповів, що почав працювати з Монастирським ще на передвиборній кампанії і знає його як кваліфікованого, обізнаного про роботу МВС людини.

Тим не менше, як пишуть джерела в ОП, Разумков цією заявою лукавить. Адже не так давно стало відомом, що за інформацією ЗМІ, для зміцнення своїх позицій у владі Дмитро Разумков вирішив налагодити стосунки з Арсеном Аваковим. Пишуть, що спікер уклав “політичний союз” з главою МВС.

Такі дії очільника Верховної Ради викликали стурбованість в ОП, адже у Банкової непрості взаємини з міністром. Про це повідомляє видання НВ, посилаючись на джерела, близькі до Дмитра Разумкова.

Проте, соратники спікера не вважають налагоджені відносини з Арсеном Аваковим “союзом проти Офісу Президента”.

Окрім цього, глава Ради налагодив контакти з лідерами парламентських фракцій “Європейської Солідарності”, “Батьківщини” й ОПЗЖ.

У матеріалі також розповідається, що відносини президента Володимира Зеленського та спікера Дмитра Разумкова зруйнувалися восени 2020 року.

Тоді, за даними НВ, на Банковій вирішили збирати голоси за звільнення чинного очільника Верховної Ради з посади, але цей план провалився і остаточно зіпсував взаємини між політиками. Як пишуть джерела, після Авакова – відставка чекатиме і самого спікера.

Як би там не було, поки що чинний глава МВС Арсен Аваков вирішив піти у відставку після особистої зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським. Він знав, що цей день рано чи пізно настане.

Про це вчора в ефірі одного з українських телеканалів розповів народний депутат зі “Слуги народу” Данило Гетманцев. Також він додав, що з політики Аваков навряд чи піде.

Верховна Рада у 2019 році перепризначила Арсена Авакова міністром внутрішніх справ. За словами нардепа зі “Слуги народу” Данила Гетманцева:

Тоді ще новообраний президент Володимир Зеленський попросив “Слугу народу” підтримати саме це рішення. Але – з умовою, що воно буде тимчасовим. Тобто, що Аваков з часом піде з уряду.

“Що він піде – було зрозуміло для всіх. Незрозуміло було, коли це станеться. Арсен Борисович розумів, що таке рішення згодом буде”, – сказав “слуга народу”. Тепер час цього рішення таки настав.

Міністр ухвалив таке рішення, наскільки мені відомо, після особистого спілкування з президентом. Це спільне рішення цих двох державних діячів”, – сказав Данило Гетманцев.

“Думаю, Арсен Борисович – порядна людина з одного боку, з іншого боку – професіонал, який працює на державу і буде в майбутньому працювати. Він є політиком-важковаговиком, який має велике політичне майбутнє”, – сказав з цього приводу Данило Гетманцев.

І додав: “Я переконаний, він залишиться в політиці. Він потрібен країні – але, напевно, не в тій ролі, в якій був 7 років. Я не виключаю його можливої ​​участі у виборах, не виключаю його в парламенті та взагалі його перебування на високих посадах в майбутньому”.