Поведінка Порошенка свідчить про те, що він лютує, він ображений.

Про це в коментарі ІА «Вголос» сказав директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

«Порошенко дуже зарозумілий, він звик вважати себе «батьком нації». А зараз він програв коміку, людині, яка ще п’ять місяців тому не мала жодного стосунку до політики. Йому було б значно простіше програти Юлії Тимошенко чи Анатолію Гриценку. А тому теперішня поведінка Порошенка – це помста Зеленському», – зазначив Небоженко.

Варто зазначити, що на завершення своєї каденції Петро Порошенко почав роздавати нагороди та робити кадрові призначення.  Ярослав Макітра, політолог, зазначає:

Порошенко нагороджує наближених до себе осіб. Фактично він за державний кошт віддячує тим, кому вважає за потрібне. Таким способом Порошенко хоче захистити себе від політичних переслідувань у майбутньому.

Звичайно, що це неправильно. Бо кожна нагорода має віддаватися не оточенню президента, а тим, хто її реально заслужив. Якщо вже так склалось, то суспільству повинно знати, а чим же той самий Грицак заслужив бути Героєм України. Відповіді на це немає.

А тому, коли президент, який на виборах набрав трохи більше 24% голосів, під кінець починає роздавати нагороди, це сприймається негативно. І він це робить або через те, що немає надій на перемогу своєї партії на виборах у Раду, або ж таким способом мобілізує своїх прихильників. На мій погляд, на парламентських виборах в електоральному плані це серйозно зашкодить Порошенку.

Олег Доній, політолог, зазначив:

У США та в Європейському Союзі президенти після програшу на виборах у період приведення до присяги новообраного керівника держави утримуються від вручення нагород і кадрових призначень. У них це, як і у нас, не прописано законодавчо, але це вважається питанням коректності.

Петро Порошенко залучив абсолютно новий механізм саботажу процесу зміни влади, який не притаманний цивілізованим суспільствам. Його поведінка свідчить про те, що він не збирається йти з політики. А тому Порошенко залучає всі механізми, щоб у майбутньому втриматися при владі. Зараз він, окрім збагачення на державі, розпочав процес кадрових призначень. Один із найскандальніших – це введення у Нацраду з питань телебачення та радіомовлення людини, яка відома тиском на журналістів – Володимира Горковенка. Крім того, Порошенко дає генеральські звання своєму оточенню, відповідно, змушуючи платників податків надалі сплачувати їм величезні доплати до зарплат і пенсій.

Звертаю увагу, що, окрім цих скандальних особистостей, Порошенко роздає ордени та звання й абсолютно пасіонарним і патріотичним людям. Це він робить для того, щоб прив’язати їх до себе. Щоб у них було відчуття вдячності. Це Порошенку потрібно для того, щоб заручитись їхньою підтримкою на парламентських виборах.