Кабінет міністрів вчасно подасть проект державного бюджету, і він буде на основі прогнозів попередників. Правки до другого читання обіцяють передати до 2 листопада.
Про це заявив на брифінгу прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
Він пояснив, на підготовку бюджету було у нового уряду лише два тижні. Прем’єр зазначив, що Кабмін базується на тих цифрах, які були оцінені навесні.
“Так побудований процес підготовки. У жовтні Мінекономіки спрогнозує ситуацію на 2020 рік і ми внесемо корективи. Сьогодні в парламент подаємо перший проект, отримуємо зворотний зв’язок. Протягом двох тижнів подаємо програму діяльності уряду, все те, що повинно бути зроблено в наступні роки. Тому цей бюджет не враховує те, з чим команда президента йшла на вибори, тому що це неможливо. Але за вересень і жовтень ми підготуємо і до 2 листопада повинні представити більш підготовлений бюджет з прогнозом макроцифр на наступний рік”, – сказав Гончарук.
Голова уряду запевнив, що буде зменшення дефіциту держбюджету. За його словами, це середньострокова мета.
“У новому бюджеті дефіцит буде меншим, ніж в минулому. Обсяг доходів, які держава стягує, буде теж зменшуватися. Ми прагнемо до того, щоб держава в економіці було менше”, – сказав він.
Прем’єр підкреслив, що буде збільшення витрат на дороги, вже змінений підхід держпідтримки агросектора. Тепер замість дотації, буде здешевлення кредитів малим фермерам.
“Новий бюджет повинен бути бюджетом ефективності. Ми не маємо планів підвищувати податки. Їх будемо зменшувати, але робити рівними для всіх. Ми будемо зменшувати витрати на обслуговування держапарату. 2020 рік має стати роком, коли ми будемо зменшувати витрати на держапарат. Не будемо поки збільшувати доходів від приватизації.
Ми плануємо змінити керівництво Фонду держмайна і новопризначені керівники повинні дати реальний план приватизації. Тому: бюджет вчасно, буде бюджет ефективності, податків буде менше, але буде більш ефективне використання”, – додав Гончарук.
Додамо, що згідно з проектом декларації, в 2020 році очікується прискорення темпів зростання реального ВВП до 3,3% в порівнянні з 2,8% в 2019 році.
Крім того, за результатами першого кварталу 2019 року державний бюджет України виявився недовиконаним. Причому показники виконання бюджету – найсумніші за останні три роки.