Якщо Порошенко таки подасть до суду на Гордона (а таке подання анонсував адвокат Порошенка Новіков), то це може перетворитися на суд над Порошенком, пише на своїй сторінці у Facebook політичний аналітик Олесь Доній, передаємо в оригіналі.

Суть справи: Новіков оголосив, що Порошенка обурили слова Гордона про те, що Маріуполь був спочатку зданий агресору за таємними домовленостями між російською та українською владами.

Якщо Порошенко таки вчинить дурницю (а це була б саме не помилка, а дурниця) і подасть на Гордона, то до суду можна викликати в якості свідків усіх, хто має докази підозрілої діяльності з боку української влади, яку можна трактувати як таємні домовленості між українською та російською владами.

Ну, наприклад, як свідомо давали вийти колоні Гіркіна зі Слов’янська до Донецька? Що, без попередньої домовленості? От дуже хотілося б почути про це в суді. Як у “мирному плані” Порошенка з’явився термін “українські найманці”, коли так тоді називав лише українських добровольців кремлівський агітпроп. Дуже хотілося б у суді почути всю інформацію про “котли” – були це помилки, безпорадність чи таємні домовленості? Хто всередині країни нищив добровольчий рух, який так налякав Кремль?

Тож хочеться почути в суді більше свідчень і більше інформації. Надто багато підозрілого було в діях влади у стилі “жму руку – обіймаю”.

Щось мені здається, що Порошенко це зараз усвідомить і злякається суду. А шкода, хотілося б почути всі сторони.

Нагадаємо, колишній президент України Петро Порошенко вирішив судитися із журналістом Дмитром Гордоном через звинувачення у тому, що він у 2014 році після змови із президентом РФ Володимиром Путіним дав військовим наказ залишити Маріуполь.  Про це заявили на брифінгу адвокати Порошенка Іллі Новікова і Ігоря Голованя.

За словами Новікова, йдеться про слова Гордона на ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» від 7 травня, де блогер розповідав про події 2014 року, зокрема бої за Маріуполь.

На ток-шоу Гордон заявив, що місто врятували зусиллями добровольчого полку «Азов» (його колишній очільник Андрій Білецький був присутній у студії), а «керівництво України уклало злочинну угоду з керівництвом Росії».

«Порошенко з Путіним домовились, я вважаю, про те, що Маріуполь здати. Армії було видано наказ вийти з Маріуполя», — сказав Гордон.