На думку радника глави Офісу президента України Андрія Єрмака ситуація, яка склалася навколо ймовірної передачі полонених в односторонньому порядку з ОРДЛО в Україні є елементом пропаганди. На думку Михайла Подоляка вона вигідна перш за все, народному депутату Віктору Медведчуку.

Про це він заявив в коментарі РБК-Україна.

У заяві, поширеній сепаратистськими ЗМІ, вказувалося, що процес передачі полонених відбувається за посередництва Медведчука. На думку радника глави ОП, він і його політична сила грають з емоціями людей, одночасно “намагаючись просунути рішення проти інтересів України”,

Подоляк наголосив також, що саме Росія блокує процес повноцінного обміну полоненими, а не Україна.

“На сьогодні Росією не виконується навіть найпростіший пункт паризьких домовленостей – щодо допуску представників Червоного хреста до осіб, які утримуються на окупованій території. Червоний хрест – заблокований, а відомий політичний діяч – розблоковано? Це тільки доводить штучність блокування переговорів зі звільнення полонених”, – зазначив Подоляк.

Не обійшли стороною цю новину і в телеграм-каналі Klymenko Time.

В “ДНР” і “ЛНР” заявили, що в односторонньому порядку передадуть Україні групу утримуваних осіб. Про це йдеться в оприлюдненому сьогодні їхній спільній заяві Донбасу.

При цьому в заяві йдеться про те, що передача відбудеться за посередництва глави політради “ОПЗЖ” Віктора Медведчука.

Тобто Медведчука знову повертають в “донбаський кейс”. Можливо – знову як елемент тиску на офіційний Київ. З метою показати, що Єрмак і Зеленський – не єдиний, з ким можна домовлятися в Україні по Донбасу.

У заяві повідомляється, що:

“Про таке рішення він (Медведчук, – прим.) вчора був повідомлений відповідним листом. У цю групу увійшли жінки, люди похилого віку та страждають важкими захворюваннями особи”.

Конкретна кількість осіб, яких нібито збираються передати, поки не повідомляється.