Рада Європейського союзу 29 червня офіційно затвердила рішення продовжити санкції щодо окремих секторів економіки Російської Федерації ще на шість місяців, до 31 січня 2021 року. Про це повідомляють на сайті ради.

Домовленості про продовження санкцій було досягнуто на відеоконференції лідерів ЄС 19 червня 2020 року. Причиною назвали невиконання Росією Мінських угод.

Секторальні обмежувальні заходи спочатку запровадили в липні 2014 року у зв’язку з дестабілізаційними діями Росії проти України.

Санкції спрямовано на фінансовий, енергетичний і оборонний сектори економіки РФ, а також на сектор товарів подвійного призначення. Вони обмежують доступ до первинного і вторинного ринків капіталу ЄС для деяких російських банків та компаній і забороняють послуги фінансової допомоги та посередництва для російських фінансових інститутів. Також забороняють прямий або непрямий імпорт, експорт або передавання будь-якого обладнання, пов’язаного з оборонною промисловістю; установлюють заборону на товари подвійного призначення, які можна використовувати у військових цілях; обмежують доступ Росії до деяких чутливих технологій, які може бути використано в енергетичному секторі, наприклад, під час видобування і розвідування нафти.

Росія анексувала Автономну Республіку Крим після силової блокади військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова. Невдовзі після окупації Криму Росія і підтримувані Москвою бойовики почали агресію на сході України. Бойові дії тривають досі.

У зв’язку з цим Євросоюз запровадив проти РФ кілька пакетів санкцій, які регулярно продовжували і посилювали.