Кандидат у президенти США від Республіканської партії, губернатор Флориди Рон ДеСантіс виступив проти членства України в НАТО.

Як пише Bloomberg, політик заявив, що приєднання нашої країни до Альянсу «дасть більше зобов’язань для США», тому це нібито не в інтересах Вашингтона.

«Тож якщо нам додається більше зобов’язань, які вигоди ми отримуємо натомість?», — сказав ДеСантіс.

Він також переконаний, що Штати не повинні давати Україні «чистий чек» (підписаний чек, на якому не вказано суму грошей), оскільки вона не «використовує важелі впливу, щоб закінчити конфлікт».

Допомога Україні стала темою республіканських президентських праймеріз, де кандидати від колишнього президента Дональда Трампа до губернатора Флориди Рона Десантіса і підприємця Вівека Рамасвамі поставили під сумнів прихильність США Україні. Водночас більш войовничо налаштовані республіканці, які чинять тиск на адміністрацію, щоб вона прискорила поставки зброї.

Колишній віце-президент Майк Пенс пояснив, що Трамп і ДеСантіс не усвідомлюють більш широких наслідків свого заклику щодо обмеження військової допомоги Україні.

«При всій повазі, я думаю, колишній президент і губернатор Флориди просто не розуміють національної зацікавленості американців у підтримці українських військових у відбитті російських військових в Україні», — сказав Пенс.

Колишній віце-президент, який закликав до серйозної допомоги українським військовим, сказав, що прагнення Сполучених Штатів тримати Росію під контролем свідчить про їхню готовність також стримувати військові амбіції Китаю в Азії. «Не допустіть помилок, Китай спостерігає», — зазначив Пенс.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк переконаний, що підтримка України не ослабне у разі можливої зміни влади під час виборів у країнах-партнерках України. Зокрема, йдеться про США.