Останні заяви, які лунають від керівництва Угорщини, серйозно дратують США та Європейський Союз. Як член цих організацій, Угорщина повинна дотримуватись їхніх принципів, але публічні заяви угорських політиків йдуть всупереч офіційній позиції НАТО та ЄС.

Про це 24 Каналу розповів голова аналітично-адвокаційної організації “Центр спільних дій” Олег Рибачук. Він додав, що сьогодні Угорщина один з основних адвокатів Москви в Європейському Союзі.

За його словами, сьогодні Угорщина налагодила дуже тісні політичні та економічні зв’язки з Росією. Міністр закордонних справ Петер Сійярто часто відвідує Москву, а прем’єр-міністр Віктор Орбан вважається близьким симпатиком Путіна.

“Угорщина дратує не лише США, а й кидає виклик ЄС, членом якого є і зобов’язувалась виконувати принципи цієї організації. Для того, щоб НАТО та ЄС мали авторитет, має бути певна межа і цю межу Орбан вже проходить. Реакція буде і від США, і від Брюсселю. На жаль, в НАТО та в ЄС у статутах немає положення, що робити з такими недобросовісними членами”, – зазначив Рибачук.

Він додав, що ЄС вже застосував економічні важелі та позбавив Будапешт кількох мільярдів євро. Для України головною проблемою є те, що керівництво Угорщини стоїть на заваді планам України до вступу в НАТО, а також вони стоять на порозі наших європейських прагнень.

Зазначимо, що увечері 12 квітня у команді Віктора Орбана (та і сам прем’єр), мабуть, видихнули з полегшенням, коли дізналися про рішення уряду США, – пише Європейська правда

У Вашингтоні повідомили про нові санкції, які напряму зачепили Угорщину… але їхнє схвалення стало безперечно доброю новиною для угорської влади.

Це поєднання може видаватися абсурдним – але насправді воно цілком логічне.

Річ у тім, що в столиці Угорщини очікували значно серйознішого “покарання” з Вашингтона, а посол США в Угорщині Девід Пресман зробив усе можливе, щоби створити такі очікування. Та й у команді Орбана розуміють, що своїми діями давно заслужили на ще жорсткіше ставлення до себе.

Отже, наразі США наклали санкції на створений Росією банк у Будапешті, який діяв (з дозволу та за участі угорського уряду). Також під санкції потрапив угорський дипломат, “командирований” у цей банк від Угорщини.

Утім, навряд чи хтось думає, що на цьому історія може закінчитися.

Треба зауважити, що накладені на цьому етапі санкції США не завдали реальної фінансової шкоди угорському прем’єрові та його оточенню.

Цього разу під санкції потрапив угорський громадянин Імре Лослоучкі (Laszlóczki Imre). Він є кадровим угорським дипломатом, і навіть працював послом в Азербайджані та Казахстані, а потім був призначений віцепрезидентом вже згаданого підсанкційного Міжнародного інвестиційного банку. Але Лослоучкі точно не є наближеною до Орбана особою.

Від припинення участі у цьому банку Угорщина також не постраждала. Та й сам банк, що був гаманцем для не дуже офіційної діяльності росіян в Європі, угорському уряду вже не був потрібен.

Інші європейські країни вже все одно припинили співпрацю з банком. І навіть угорський Нацбанк радив уряду Орбана вийти з нього після початку російського вторгнення в Україну слідом за Чехією, Румунією, Словаччиною і Болгарією. А на початку цього року в медіа лунала інформація, що через антиросійські санкції та вихід більшості акціонерів банк МІБ опинився на межі банкрутства.

Іншими словами, фінансова робота цього банку, який у ЄС вважають не так фінансовою, як шпигунською установою – все одно біла заблокована. Тож йому тільки те і залишалося робити, що шпигувати. Орбан міг би закривати на шпигунство очі, коли банк ще приносив йому російські гроші. Але як звучить відоме угорське прислів’я: немає грошей, – немає любові (Nincs pénz, nincs szerelem).