Як заявив керівник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш в ефірі телемарафону, Збройні сили вже дістають до одного логістичного маршруту росіян на Бахмутському напрямку та працюють над тим, аби перерізати інші.

«Один зі шляхів, ми вже можемо до нього добивати, це траса Бахмут – Горлівка, яка знаходиться за 3 км від лінії зіткнення, це робоча дистанція для наших мінометів та БПЛА.

Також у противника ще залишається декілька логістичних трас, якими він постачає забезпечення до бахмутського угруповання, це і траси, які ведуть з окупованої території.

Проте ми продовжуємо зараз різати ці шляхи й продовжимо це робити далі, аби знекровити російське угруповання на цьому напрямку і завдати йому максимальних втрат».

За словами Євлаша, вперше після тривалої перерви ворог спробував перевірити оборону ЗСУ поблизу Білогорівки, кинули в бій своїх в’язнів – всі вони були знищені.

Під час візиту Володимира Зеленського до Вашингтона, де він зустрівся з головою Білого дому Джо Байденом, з конгресменами, з військовим керівництвом Штатів, президент України заявив, що ЗСУ звільнять Бахмут (Донецька область) та ще два міста (не уточнивши які). При цьому підкреслив, що є дуже комплексний план.

Як на військовому, так і на дипломатичному фронті ми маємо успіхи.

 Доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Ігор Петренко розмірковує так: «Зеленський заявив про майбутню деокупацію Бахмута (і не тільки) у зв’язку з тим, що американці мають певні очікування. Вони пов’язані з тим, що вони передають нам озброєння, надають іншу допомогу. І їм хочеться, спілкуючись зі своїм електоратом, наводити приклади ефективного використання такого роду допомоги».

Саме тому, вважає експерт, Зеленський наголосив на звільненні Бахмута, яке обов’язково відбудеться.

«Це місто досить довго було у «зведеннях з полів», місяцями не сходило зі стрічок новин. Воно є сакральним для РФ, яка поклала там десятки тисяч своїх вояків. І втрата Бахмута для Росії буде вкрай болючою. Причому не так у військово-стратегічному плані, як у політичному. Адже країна-агресор довго розкручувала цю тему», – нагадує Ігор Петренко.

З іншого боку, продовжує він, такі заяви Зеленського можуть мати на меті відволікаючий ефект. Щоб противник зосередив свою увагу десь, а ми завдали удару зовсім в іншому місці.

«Якщо говорити про ситуацію в цілому на фронтах, ми маємо певні успіхи, є стриманий оптимізм. Маємо прорив фактично головної лінії оборони противника на Запорізькому напрямку. Проводяться досить успішні атаки на тили окупантів – у тому ж Криму. Буквально сьогодні з’явилася інформація, що знову атаковано Кримський міст. Україна продовжує роботу зі знищення супротивника у Мелітополі, в інших місцях зосередження живої сили та техніки загарбників», – наголошує експерт.

Військовий експерт та майор запасу Олексій Гетьман заявив, що українські воїни отримали плацдарм, який дасть можливість вибити ворога з Бахмута. Зокрема, противник опиниться без снарядів, їжі, води — «не в умовному оточенні, а в фізичному», — наголосив Гетьман. Після вибору не залишиться — доведеться тікати.

«Коли постачання окупаційного угруповання повністю припиниться, коли не буде навіть їжі та води, їм доведеться або здаватися в полон, або відходити», — підсумував майор запасу.

На думку Гетьмана, під Бахмутом у Донецькій області вже склались передумови, які сприятимуть його швидкому звільненню. Експерт пояснив, на чому ґрунтується його припущення. При цьому наголосив, що доля 50 тис. осіб живої сили ЗС РФ складеться так: вони або загинуть, або потраплять в полон. Втрата цього міста «відіб’є бажання воювати» у росіян, цитує портал співрозмовника.