В Україні змінять глав ряду обласних державних адміністрацій, оскільки вони за певними критеріями “не підходять президенту”. Про це заявив заступник глави ОП Кирило Тимошенко.

“Ми дійсно змінили велику кількість глав адміністрацій, десь, не сперечаюся, промахнулися… Відразу скажу – будуть ще заміни глав обладміністрацій найближчим часом, оскільки є проблеми з деякими областями. Відкривати такі заміни поки рано, але це відбудеться протягом двох тижнів. Поки шукаємо кандидатів”, – сказав він.

За словами Тимошенка, критерій, за яким змінюють посадових осіб, один – люди повинні бути “набагато сильніше попередників, які сприймаються місцевими елітами, які можуть з ними комунікувати”.

Політолог Володимир Фесенко упевнений, що звільнення голів ОДА ми будемо бачити і зараз, і в майбутньому. Все тому, що у влади немає “готового кадрового резерву”.

“Зеленський шукає більш сильних адміністраторів, він їх міняє, тасує кадрову колоду. Я нагадаю, після місцевих виборів поміняли ряд губернаторів, будуть міняти зараз і будуть міняти через рік – цей процес продовжиться. Тому що готового кадрового резерву на посади губернаторів немає”, – зазначив він.

Експерт підкреслює, що заяву Тимошенка слід розглядати як попередження – в тому числі, і главі КМДА Віталію Кличку. ОП намагається сказати чиновникам, що “кожен з них знаходиться в зоні ризику”.

“У рамках часткового оновлення глав ОДА можуть поміняти і єдиного главу міської державної адміністрації. Тому що статус однаковий. За винятком: звичайно, главою КМДА повинен бути мер, судячи з трактування КСУ. Але звільнити чинного можуть. Призначити нового буде складно, але тоді буде виконуючий обов’язків. Але це попередження Кличку. І стимул для більш активної і ефективної роботи практично всім нинішнім губернаторам”, – додав Фесенко.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.