Кримський перешийок є ключовим з’єднанням півострова із материковою Україною, і ситуація тут виявилася настільки напруженою, що стало очевидним: Сили оборони України мають ресурси і інструменти для того, щоб значно ускладнити логістику ворога на цьому стратегічному напрямку. Власне, вони вже це роблять. Окупанти розуміють всю небезпеку і не виключено, що при посиленні атак зі сторони України просто здадуться.

Експерт з питань національної безпеки Іван Варченко розповів детальніше про ситуацію на цій ділянці.

Відзначаючи важливість Кримського перешийка, Гуменюк, очільниця Об’єднаного координаційного центру Сил оборони півдня України, висловила можливість взяття українськими військовими під вогневий контроль траси через Армянськ, яка є єдиною дорогою, яку окупанти можуть використовувати для поповнення своїх ресурсів.

В свою чергу, Варченко відзначив, що для здійснення такого контролю можуть бути використані системи HIMARS та дрони, діючи на відстані до 80 км.

«Фрагментарний вогневий контроль на сьогодні Україна вже має над цією територією. Я думаю, нам потрібна постійна розвідка, постійні розвідувальні дані щодо того, що відбувається, і які логістичні потоки у росіян на цих ділянках фронту. Це створить додаткові труднощі для російської оборони, окупації лівого берега Дніпра в Херсонській області», — коментує він.

Варченко висловив переконання, що Сили оборони України здатні ефективно «працювати» з Кримським перешийком, контролюючи всі його важливі об’єкти, дороги та логістичні маршрути російських ресурсів. Це може покласти під загрозу російське угруповання на лівому березі Дніпра в Херсонській області.

«Це ставитиме під додаткову загрозу угруповання, що перебувають на південь від Каховки. Зокрема, те, що зараз на лівому березі Дніпра, навпроти Херсона. Зрозуміло, що українські Сили оборони використовуватимуть ці можливості, шукатимуть можливостей для того, щоб не дати росіянам повноцінно здійснювати оборону, окупацію лівого берега», — заявив Іван Варченко.

Крім того, зауважимо, що окупанти у своїх закликах до цивільного населення евакуюватись вглиб до Криму з прибережних територій лівого берега Херсонщини демонструють свою обуреність та занепокоєння.

Зокрема, заклики до евакуації охоплюють території від річки і вглиб на 15 км. Полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Роман Світан пояснив, що для форсування водних перешкод важливий саме такий плацдарм у 15 км, який дозволяє відносно безпечно розгортати військові сили та техніку.

Світан вказав, що ЗСУ можуть діставати до дороги з Мелітополя до Генічеська й далі в Крим з правого берега Херсонської області, а відстань дозволяє ефективно використовувати артилерію, включаючи систему ATACMS. Відзначивши важливість 15-кілометрового плацдарму, Світан наголосив на тому, що росіяни, усвідомлюючи це, стараються дотримуватись протоколу безпеки.

Крім того, зараз українські військові використовують всі можливості для посилення контролю над стратегічними точками, забезпечуючи безпеку та захист своїх кордонів.

Сили оборони України продовжують вдосконалювати свої можливості і підтверджують свою готовність діяти в будь-який момент, щоб забезпечити невтратну оборону та захистити територіальну цілісність країни.

«Цей плацдарм потрібен для розгортання сил і засобів, для перекидання техніки. Це ті 15 кілометрів, на які успішно та точно працює фактично будь-яка артилерія. Росіяни розуміючи, що ми можемо форсувати Дніпро та розширятися на оперативний плацдарм 15 кілометрів, намагаються дотримуватись протоколу безпеки», – зауважив полковник запасу ЗСУ.