На брифінгу за підсумками зустрічі з Президентом Ізраїлю Іцхаком Герцогом, Володимир Зеленський повідомив про те, що закликає інвесторів Ізраїлю до співпраці з Україною.

“Новітні технології, кібербезпека, охорону здоров’я, фармацевтика, космічні програми, банківська справа і фінанси, будівництво, сільське господарство – це лише окремі перспективні сфери для розвитку інвестиційного співробітництва між Україною та Ізраїлем”, – зазначив Зеленський.

Зеленський підкреслив, що Україна гарантує захист всіх ізраїльських інвестицій та зацікавлена ​​у вивченні і використанні значного досвіду Ізраїлю в сфері інновацій, – передають Українські Новини.

Нагадаємо, у вівторок, 5 жовтня, до України з першим державним візитом прибув новий президент Ізраїлю Іцхак Герцог.

На сайті президента України повідомляється, що його Володимир Зеленський зустрів його біля Маріїнського палацу, після чого між ними відбулася зустріч. Спочатку – у вузькому колі, а потім переговори продовжилися у розширеному форматі.

“Ваш перший державний візит на посаді глави Ізраїльської Держави відбувається саме до нас, саме в Україну. Я розцінюю це як знак високої поваги, дружби, міцних взаємин, що існують між нашими державами”, – сказав Зеленський на брифінгу після зустрічі.

Він назвав Ізраїль великим другом і партнером України в районі Близького Сходу, але наголосив на тому, що потенціал співпраці, зокрема економічної, не вичерпано.

“Ми вже бачимо, що угода [про вільну торгівлю] працює, зростають обсяги взаємної торгівлі товарами вперше від початку пандемії. Це додає нам упевненості у повному відновленні торгівлі та перевищенні доковідних показників”, – сказав Зеленський.

Окрему увагу під час перемовин президенти приділили вшануванню пам’яті жертв Бабиного Яру. “Ми наголосили на важливості продовження просвітницьких зусиль на національному та міжнародному рівнях з метою неповторення таких жахливих злочинів, як Голокост, як Голодомор 32-33 років в Україні”, – сказав Зеленський.

Герцог у свою чергу запросив Зеленського здійснити візит до Ізраїлю.

Нагадаємо, що востаннє президент Ізраїлю приїжджав до України з державним візитом у вересні 2016 року. Тоді цю посаду займав Реувен Рівлін.