Колись Лукашенко був беззаперечним лідером народу. Ситуація сильно змінилася за останній час: тепер в очах білорусів і світової громадськості він виглядає ізгоєм.

Політолог Валерій Карбалевич в блозі на Свободі юа пояснив, як вийшло так, що останній диктатор Європи розгубив весь електорат. На думку експерта, головна помилка Лукашенка полягає в тому, що він перестав відчувати настрій народу.

Справа в тому, що коли Олександр Григорович приходив до влади, його наміри збігалися з прагненням людей до свободи. Лукашенко тоді декларував боротьбу з радянським тоталітаризмом.

Минув час, і президент різко змінив політичний курс. Головними постулатами його правління стали земля, господарство і конформізм.

Карбалевич зазначив, що дана тактика була успішною певний час, але тепер неминуче наблизилася до краху. За 26 років правління Лукашенка виросло покоління, для якого радянські цінності чужорідні. Крім того, змінилися й економічні механізми – чого вартий лише прогресуючий IT-сектор.

Як показала практика, горезвісна стабільність Лукашенка полягає у відсутності перспектив зростання рівня життя білорусів. Зарплати людей не перевищують рівня в 500 доларів.

Карбалевич переконаний, що з народного президента Лукашенко перетворився на правителя, що нагадує латиноамериканських диктаторів. На думку політолога, президент Білорусії втратив шанс залишити владу гідно. “Тепер, хоч би чим закінчилося в цьому році протистояння режиму і народу, його відставка у будь-якому випадку буде ганебною”, – резюмував він.

До слова, раніше ми повідомляли, що влада Білорусі оголосили главу опозиції Світлану Тихановську в міжнародний розшук за заклики до повалення державного ладу. Навіщо Мінськ пішов на такі заходи, враховуючи, що Тихановська знаходиться в Литві і країни ЄС, які вводять санкції проти Олександра Лукашенка не видадуть її, «Вечірня Москва» запитала у виконавчого директора міжнародної моніторингової організації CIS-EMO Станіслава Бишок.

Він зазначив, що в нинішній Білорусі останні 26 років будь-яке посягання на незалежне, тобто те, що не пройшло узгодження в високих кабінетах в Мінську участь в політичному житті країни, тим більш активну участь в президентських перегонах, може стати підставою для судового або позасудового переслідування.

– Фактично, видворяючи Світлану Тихановську за межі країни відразу ж після виборів, білоруська влада явно не прогнозували ні продовження масових протестів, ні тієї активної позиції, яку займе екс-кандидат в президенти, включаючи зустрічі з європейськими лідерами, або оголошення ультиматуму чинному президентові Лукашенку, – сказав Бишок.

Раніше Тихановська дала владі в Мінську 13 днів на виконання трьох умов: Лукашенко треба оголосити про свою відставку, припинити насильство на вулицях країни і звільнити всіх політв’язнів. Якщо її вимоги не будуть виконані, то «вся країна мирно вийде на вулиці з народним ультиматумом» і 26 жовтня почнуться страйки на заводах, блокування доріг і «обвали продажів в державних магазинах», пригрозила лідер білоруської опозиції.