Першого заступника керівника ОПУ Сергія Трофімова можуть звільнити через незадовільну роботу ОПУ з головами ОДА та провал партії “Слуга народу” на місцевих виборах.

Інший співрозмовник УП в Офісі президента наголошує, що це не єдина причина для звільнення. “Зеленському стало відомо про зловживання Трофімова щодо ДАБІ. Рішення про його звільнення було прийняте ще до місцевих виборів”.

В свою чергу, Андрій Єрмак і Михайло Подоляк намагаються переконати Зеленського в тому, що винуватець провалу місцевих виборів в Києві не Микола Тищенко, а Ірина Верещук, пише телеграм-канал “Карточный Офис”.

У разі якщо винним визнають Тищенко, відповідати доведеться Єрмаку і Подоляку, які його лобіювали.

Телеграм-канал “Шептун” – зазначає:

Микола Тищенко буде намагатися через ЗМІ протягнути ідею, що не він винен у провалі Верещук на виборах. Головне для Тищенко зараз – першому донести до президента свою версію події.

Проте всі розуміють, що Тищенко в політиці робити нічого. Особливо в СН, так як його не цікавлять інтереси партії.

Сама ж Верещук, вчора заявила:

Що після розгромного програшу на виборах у Києві має бути негайно звільнений голова столичної партійної організації Микола Тищенко.

“Я не є членом партії, тому можу спокійно говорити, як експерт. Кого звільняти – нехай вирішують партійці між собою, так як я жодного разу не була на їхніх партійних зборах і не знаю, як відбувається робота. А не те, що я побачила по роботі в Києві… можу сміливо заявити, що пан Тищенко як голова партійного центру повинен бути звільнений і негайно. Це провал роботи Тищенка. Зрозуміло, що мій результат був чітко прив’язаний до роботи в Києві, і зрозуміло, що я теж несу цю спільну відповідальність за те, що сталося в Києві, але готова сідати і дебатувати публічно на цю тему”, – сказала депутат в інтерв’ю виданню Страна.иа.

За словами Верещук, у столиці партія президента могла набрати набагато більше голосів, проте з низки прикрих причин цього не сталося.

“Ми вперше беремо участь у місцевих виборах, а коли ти вперше приймаєш участь… будь-який результат – це результат Слуги народу. Якщо говорити про Київ, то Київ мене не вразив. Слуга народу могла набрати більше… Люди повинні були бачити роботу на округах і оцінити її. Тут є чітка прив’язка: мажоритарники на округах і місцеві вибори. Так як, коли йде мова про партію, тобто і центральний рейтинг, тобто, не так важливо”, – поскаржилася вона.

В свою чергу, результат “Слуги народу” на місцевих виборах міг бути кращим.

Про це на своєму Ютуб-каналі заявив нардеп СН Олександр Дубінський.

На думку нардепа “опитування Зеленського” не надто збільшило явку виборців на дільниці.

“Воно привернуло увагу до місцевих виборів, але явку якщо і допомогло збільшити, то не на дуже багато. Тому що питання самі не зачепили. Але результати мені сподобалися. Дуже сподобалися. Вільна економічна зона на Донбасі – однакова кількість людей “за”, однакова кількість людей “проти”. Україна втомилася від Донецька і його проблем, від Донецька і Луганська, і від війни. Це ключова відповідь, яку я отримав з президентського опитування. Це головний результат, який отримав Офіс Президента. Цей вододіл 50 на 50 – ключовий комунікаційний виклик, з яким має боротися Офіс Президента, сам президент, Кабінет Міністрів, РНБО. Це ключова українська проблема”, – заявив Дубінський.

Також нардеп заявив, що не задоволений результатами місцевих виборів. “Ми могли краще. Стартові позиції були відмінні і можливості були колосальними. Повнота влади сконцентрована в одних руках. Але пофігізм, непрофесіоналізм і довбілізм зробили свою справу. … Виборець показав нам одне місце”, – акцентував нардеп.

Також Дубінський вважає, що зараз відбувається “реванш Порошенка” по всій країні: “Порошенко, якого ще рік тому було затоптано, (..) тепер на коні і розповідає про поразку, і про те, що реванш, і що він повертається”.