Угорський міністр закордонних справ Петер Сіярто назвав буквально “жалюгідним і безглуздим” рішення Києва про заборону на в’їзд двом посадовцям після агітації на Закарпатті. Інцидент стався під час місцевих виборів.

За словами дипломата, Будапешт поки що не зареєстрував офіційного оголошення про санкції проти згаданих осіб від української сторони. Угорщина розцінила такий вчинок Києва як недружній крок.

“Цим Україна надсилає меседж, що вона відмовилася від підтримки Угорщиною своїх зусиль щодо євроатлантичної інтеграції”, — пригрозив Сіярто.

Нещодавно двоє офіційних угорських осіб прибули на Закарпаття для агітації за місцеву проугорську партію у період місцевих виборів. Українська сторона назвала це протизаконним втручанням у процес голосування та порушенням заборони на агітацію в кульмінаційний момент виборчого процесу.

Водночас Сіярто цинічно привітав представників угорської меншини з перемогою в окремих районах регіону на виборах.

Ще 25 жовтня сам міністр підігрів скандал між країнами прямими закликами до меншини голосувати за партійців “Товариства угорської культури Закарпаття”, а мешканців Берегового він закликав підтримати чинного мера Золтана Бабяка.

Додамо, що українська сторона мала б щоразу ставити категоричнішу та критичнішу позицію стосовно Угорщини. Адже угорці у своїх словах та офіційних позиціях повторюють слова Російської Федерації. Зокрема, щодо захисту угорськомовного населення на Закарпатті.

Особливо це нагадує повторення сценарію напередодні вторгнення Росії в Україну у 2013 – 2014 роках. Таку думку висловила секретарка Комітету ВР з питань зовнішньої політики Соломія Бобровська.

Вона пригадала, як Угорщина дуже довго свого часу блокувала зустріч на найвищому президентському рівні комісії Україна – НАТО. Для нашої держави це була принципово важлива зустріч.

Крім цього, був випадок з коментарями прем’єр-міністра Угорщини щодо політики Путіна стосовно України.

Угорці у своїх словах та офіційних позиціях повторюють крапля в краплю слова Москви. Особливо напередодні вторгнення в Україну,– відзначила народна депутатка.

Вона пояснила, мовиться про позицію Угорщини щодо захисту угорськомовного населення в Україні.

З чого почалась агітація угорської сторони на Закарпатті

Соломія Бобровська зауважила, що це й насправді було підставою для візиту на початку жовтня держсекретаря Угорщини з питань національної політики. Він приїжджав на Закарпаття – і з цього почалася, зокрема, його агітація.

Угорська сторона пояснила це тим, що місцеві вибори не стали підставою для візиту, а це лише була перевірка, як працюють на території України їхні програми щодо етнічного населення.

“Мені здається, крім того, що зробив міністр закордонних справ, ми мали б активізувати на всіх фронтах комунікацію саме з міжнародними партнерами”, – пояснила вона.