Минуло вже більше п’яти тижнів з тих пір, як Росія атакувала і захопила кораблі ВМС України, які проходили через міжнародні води біля окупованого Кримського півострова. Замість того, щоб чекати наступного кроку росіян, адміністрація Трампа повинна працювати з союзниками, щоб стримувати подальшу агресію.

Про це повідомляє The Washington Post.

«Замість того, щоб чекати наступного кроку росіян, адміністрація Трампа повинна працювати з союзниками, щоб стримувати подальшу агресію», – пише видання.

Після атаки 25 листопада на Азові, кораблі РФ утримували «мертву хватку» в Керченській протоці, що з’єднує Чорне з Азовським морем, і строго обмежували рух суден, що йдуть в українські порти.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Як повідомляє редакція, подібна діяльність грубо порушує міжнародне право і договір між Росією і Україною про використання Керченської протоки і Азовського моря. Але крім скасування президентом Трампом запланованої зустрічі з Путіним незабаром після інциденту, Москва не відчула значних наслідків, відзначають журналісти.

Тепер же українці і незалежні спостерігачі попереджають, що Путін може планувати наступ з суші. Інститут вивчення війни, що базується у Вашингтоні, 23 грудня повідомив, що російські військові конвої просувалися до кордону між Кримом і територією, контрольованою Україною, і що на аеродроми Криму були перекинуті російські винищувачі. Хоча мета військових рухів неясна, в інституті відмітили, що «дані свідчать про те, що Путін готується до атаки».

У російського лідера є мотив для ескалації військових дій проти України/

До того ж, Путін може вважати, що Трамп, який останнім часом голосно заперечує роль США в якості «світового жандарма», не налаштований захищати віддалену частину України від російських танків.

Цілком можливо, що Путін зможе досягти своїх цілей, просто піднявши рівень напруженості і продемонструвавши, що він може безкарно «душити українські порти».

«Але які б не були його наміри, Сполучені Штати і союзники по НАТО повинні діяти, щоб покарати Путіна за дії його берегової охорони в Керченській протоці і запобігти ескалації. Можна зробити низку кроків: від відправки військових кораблів в Чорне море із зупинкою в українському порту Одеса, до розміщення спостерігачів НАТО або Європейського союзу на сході України», – зазначають автори статті.

Вони нагадали, що до сих пір не було санкцій проти Росії, безпосередньо пов’язаних з її захопленням моряків біля Керченської протоки, хоча вони повинні бути.

«Трамп, як і раніше, прагне до дружніх відносин з Путіним. Це буде неможливо, якщо російський правитель ініціює більше агресії проти України або інших сусідів. Отже, в інтересах Трампа дати зрозуміти Москві, що будь-які подальші атаки викличуть сильну відповідь з боку Сполучених Штатів», – закликають в Post.