Антипутінська коаліція низки держав могла б «розчавити» країну-агресорку Росію, адже військово-економічний потенціал західних країн, які є союзниками України, набагато перевищує потенціал РФ. Проте на Заході досі не усвідомили, що побороти Росію потрібно якнайшвидше, бо чим довше цього не стається, тим більше країна-окупант мілітаризується й посилюється.

Таку думку висловив ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман у коментарі українським ЗМІ.

За його словами, навряд чи західні партнери цього не бачать, просто їм не хочеться вірити у те, що сформувалася вісь зла – Росія, Іран, Північна Корея, і що цю вісь зла потрібно нищити.

Гетьман наголосив, що низка західних країн набагато економічно міцніші за РФ. Так, ВВП Росії нижчий за ВВП Італії. Також цей показник нижчий, ніж окремо у Франції і Британії. За словами майора запасу ЗСУ, бюджет Пентагону втричі більший, ніж бюджет усієї РФ. У той же час Гетьман наголошує, що виникає «дивна ситуація», коли військова допомога Україні для боротьби з країною-агресоркою РФ надто мала і більше схожа на «крихти зі столу».

Він зазначив, що для повалення режиму Саддама Хусейна в Іраку Захід задіяв війська коаліції, використав 4 тисячі танків Abrams і 4 тисячі броньованих машин Bradley, а також запустив по території, яку зайняв Хусейн (а це набагато менше, ніж наша лінія фронту) 280 ракет Tomahawk. Тоді Хусейна вдалося перемогти дуже швидко. Натомість зараз Україні передали лише 31 танк Abrams, каже Гетьман. За його словами, така мала допомога є відповіддю на питання, чому в нас такий повільний наступ.

Також майор запасу ЗСУ звернув увагу, що поки Росія може отримати ракети від Ірану, західні партнери досі вагаються, чи передавати Україні далекобійну зброю. А усі такі вагання дають Росії час для переведення економіки на військові рейки.

«Вже зараз в них (у російських окупантів – ред.) є можливість виробити щонайменше три ядерні бомби. Вони вже виробляють новітні гіперзвукові ракети тощо. Те саме стосується і Північної Кореї, яка вже запустила ракету в космос», – наголосив Гетьман.

Він наголосив, що з цією віссю зла потрібно боротися зараз, поки вона не стала критично потужною.

В той же час, зараз союзники Києва розмірковують, що робити далі, куди вкладати гроші, як купувати снаряди і озброєння, адже підтримувати Україну все складніше.

«Ми досягли того етапу, коли вже Словаччина перейшла на іншу сторону, а Угорщина показала, що ті, хто дуже рішуче підтримує Україну, просто хочуть донести свою позицію іншим», — зазначив полковник британської армії у відставці Глен Грант.

Водночас він закликав звернути увагу на дипломатію та доручати цю роботу відповідним фахівцям.

«Кращі знавці своєї справи можуть впливати на збільшення підтримки від різних країн. Тому дипломатія абсолютно життєво важлива», — підсумував Грант.

Він розповів і те, що багато країн Європи вже віддали все, що могли. Саме тому виникли проблеми з військовою допомогою для України.

«Латвія спустошила свої склади. Аналогічно вчинили Естонія і Чехія. Польща віддала величезну кількість обладнання і все ще очікує надходження нового», — розповів військовий експерт.

Тож зараз все фактично знаходиться у руках найпотужніших світових гравців, як от США. І Америка однозначно зацікавлена в тому, аби допомогти Україні не програти РФ, а разом з тим Ірану, Іраку і Північній Кореї.