JPG

 

Після провальних спроб Кремля щодо створення Митного і Євразійського союзів, президент РФ Володимир Путін озвучив новий план – Валютний союз Москви, Мінська й Астани.

Свою ідею Путін озвучив під час зустрічі з главами Білорусі Олександром Лукашенко і Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим в Астані. 

Президент РФ упевнений, що «союзникам» необхідно спільними зусиллями захищатися від зовнішніх економічних викликів, які підірвали економіку Росії і дозволили Казахстану з Мінськом заробити в якості посередників. При цьому санкції Заходу проти РФ в найближчій перспективі ніхто скасувати не збирається, тому Кремль шукає варіанти мінімізації власних економічних втрат.

"Гадаємо, настав час поговорити про можливості формування в перспективі валютного союзу. Працюючи пліч-о-пліч, простіше реагувати на зовнішні фінансові, економічні загрози, захищати наш спільний ринок", – сказав Путін за підсумками тристоронньої зустрічі з участю глав Білорусії і Казахстану.

Варто зазначити, що питання створення валютного союзу вже не перший раз озвучується Кремлем, тільки в Мінську й Астані не поспішають погоджуватися на такий крок, оскільки відмова від власної валюти співвідносима із втратою частини суверенітету, що зробить Казахстан і Білорусь ще більш залежними від РФ. 

Але в нинішніх умовах відмова Путіна може бути розцінений Кремлем, як зраду, в результаті чого «зелені чоловічки» візьмуть курс на «братські» держави з метою захисту російськомовного населення. А історики у цей час будуть готувати доповідь про сакральний Мінськ або Астану в історії Росії.

Джерело: Корупція.Інфо