Адвокати вимагають пом’якшити покарання з 10 до 5 років позбавлення волі з дворічним позбавленням водійських прав і звільнити від основного покарання з встановленням іспитового строку.

Захист Олени Зайцевої, яка здійснила масштабну летальну ДТП в Харкові, заявила про зміну апеляційної скарги. У середу, 14 серпня, розпочався розгляд апеляцій учасників аварії на вулиці Сумській – Олени Зайцевої та Геннадія Дронова. Як повідомляє “Медіапорт”, адвокат винуватиці ДТП вже не просить скасувати вирок і призначити новий розгляд. Адвокати вимагають пом’якшити покарання з 10 до 5 років позбавлення волі з дворічним позбавленням водійських прав і звільнити від основного покарання з встановленням іспитового строку.

За словами захисниці Зайцевої Юлі Плетньової, підсудна не знімає з себе провини, але її вина полягає “тільки у перевищенні швидкості руху”. На думку захисту, судом проігноровано ступінь вини Зайцевої. Плетньова вважає, що вина Зайцевої значно менше вини Дронова, отже це впливає на суму відшкодування шкоди потерпілим, яка, на думку суду, повинна бути не солідарної, а частковою.

Також адвокат Зайцевої заявила, що суд першої інстанції допустив неконкретику, а саме не встановив, на який саме світло світлофора виїхали і Дронов, і Зайцева, за який саме склад злочину засуджено Зайцева.

Крім усього, Плетньова кілька разів підкреслила, що це автомобіль Дронова протаранив автомобіль Зайцевої. Більше того, вона сказала, що обвинувачена не може пройти належного лікування в умовах СІЗО.

В зв’язку з цим захист Зайцевої попросила пом’якшити покарання до п’яти років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на два роки і звільнити від основного покарання, встановивши випробувальний термін. Відшкодування встановити для Зайцевої на рівні 30%, для Дронова – 70%. Зайцева погодилася з думкою свого адвоката.

Нагадаємо, 18 жовтня 2017 року в Харкові на перехресті вулиці Сумської та провулку Мечникова відбулося зіткнення «Лексуса» під керуванням 20-річної Зайцевої, який рухався на червоне світло світлофора з перевищенням дозволеної швидкості, та автомобіля «Фольксваген Туарег», за кермом якого був 49-річний Геннадій Дронов. Після зіткнення «Лексус» вилетів на тротуар і збив 11 пішоходів. В результаті ДТП на місці загинули п’ять людей, ще одна людина померла від травм у лікарні. 26 лютого 2019 року Київський районний суд Харкова визнав Дронова та Зайцеву винними у скоєнні ДТП і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі на 10 років кожного. Захисники Зайцевої та Дронова подали апеляційні скарги на вирок суду. Апеляційний розгляд справи призначено на 14 серпня.