У партії «Слуга народу» розгорається новий скандал. Президент Володимир Зеленський і керівництво партії пригрозили нардепам від «Слуги народу» розпуском парламенту.

Як розповів «ФАКТАМ» один з нардепів від СН на правах анонімності, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков і глава фракції Давид Арахамія незадоволені, що деякі нардепи з числа їх фракції не голосують «як потрібно».

Джерело стверджує, що останньою краплею в скарбничку невдоволення керівництва партії і особисто президента Зеленського став скандал навколо нібито підкупу нардепів з фінансового комітету. Влада спробувала відіграти резонансну історію на медійному полі, затіявши епопею з перевіркою депутатів на поліграфі, проте ця ідея сподобалася далеко не всім, каже інший співрозмовник «ФАКТІВ» в президентській партії.

«Хоча фракція носить одну назву, депутати, які в неї входять, потрапили в Раду з різних кіл. У кожного є своя передісторія, якийсь бекграунд. Зараз мова йде про членів фінансового комітету, але ніхто не гарантує, що завтра на перевірку не відправлять інших представників фракції. Ніхто не знає, які питання будуть задавати на поліграфі, тому багато хто поки непублічно висловлюють невдоволення всією цією ситуацією. Ми сподіваємося, що вся ця “дичь” просто затихне», – говорить один з нардепів.

«Наша фракція має монобільшість в парламенті, це 254 депутата. Так, всередині партії у нас іноді виникають розбіжності щодо спірних моментів, однак це нормальна практика. Перед голосуваннями ми розмовляємо і переконуємо своїх колег у необхідності підтримати президента і лінію партії », – стверджує в розмові з« ФАКТАМИ »один з лідерів« Слуги народу ».

Член СН, депутат-мажоритарник, анонімно зізнався, що всередині фракції все непросто.

«Є лідери фракції, які, по суті, передають нам волю президента, а ми повинні просто голосувати” за “. Це пригнічує. Ми прийшли, щоб міняти країну, а поки виступаємо в ролі статистів. Природно, така ситуація подобається далеко не всім, але не багато хто готовий виступати з публічними заявами. Колеги-мажоритарники залишилися незадоволені розподілом коштів в бюджеті. Багато хто не отримали бажаних фінансів на округи і хочуть побачити проект бюджету з усіма правками», – каже депутат.

Він не виключає, що під час голосування за бюджет у другому читанні в листопаді деякі «слуги народу» можуть влаштувати бойкот. «Депутатів напружує, що за нами по суті” стежать “. Навіть Корнієнко визнав цей факт. Це створює не зовсім здорову атмосферу», – додав парламентарій.

Джерело, знайоме з ситуацією, повідомило «ФАКТАМ», що Зеленський налякав «слуг народу» загрозою розпуску Верховної Ради, однак поки від них чекають прийняття ряду важливих законопроектів, необхідних для реінтеграції Донбасу. Співрозмовник видання уточнив, що в оточенні президента розглядають Новий рік в якості дедлайну для зрушень в питанні миру на Донбасі.

«Нинішнє скликання Ради можуть використовувати для голосування за сумнівний закон про особливий статус Донбасу, який повинен лягти в основу мирного врегулювання за планом Штайнмаєра. А потім можна буде і перезапустити парламент », – говорить джерело. За його словами, загрозою розпуску президент і його команда намагається тримати депутатів в кулаці, проте не секрет, що всередині фракції є різні групи з різними інтересами.

# Президент почуй нас!