Російсько-український конфлікт стоїть на межі ворожих відносин, через що Україна може потрапити в нові пастки Кремля.

Про це в інтерв’ю “Громадському” розповів колишній політтехнолог Порошенка, екс-нардеп Ігор Гринів.

Він нагадав, як велися перші переговори п’ятого президента України Петра Порошенка з лідером Росії Володимиром Путіним.

“Я насправді бажаю успіху цієї влади. Але дуже боюся її недосвідченості. Особливо у зовнішньополітичних питаннях. Адже конфлікт інтересів між Україною і Росією на межі ворожих відносин. І ворог добре вміє розставляти пастки.

Чи знаєте, як говорив перші півроку Путін з Порошенком? “Петро Олексійович, чим я можу тобі допомогти?” При цьому посилаючи тисячі людей, які вбивали … “, – згадував він.

Гринів зазначив, що вже, коли сталася трагедія Іловайська, Путін припинив свої ігри.

“Можливо, зараз ще зарано про все говорити, але коли вперше відбулось так зване припинення вогню, на наступний день вийшов про це пресреліз. А ще за день Пєсков прокинувся і сказав: “Что значит “прекращение огня”? Нас там нет”. Але процес вже пішов. Його результат – перші Мінські угоди, де вперше Росія стала суб’єктом перемовин”, – пояснив політтехнолог.

Також за його словами, п’ятий президент України в липні 2018-го обговорював можливість не балотуватися на другий термін.

“Тоді відбулася моя ключова розмова з Петром Олексійовичем. Він мав приблизно такий характер, що з точки зору ситуації, що склалася, можливо, не треба йти на другий термін. Але з іншого боку, чи пробачимо ми собі з точки зору громадян цієї держави, якщо потім щось буде зовсім не так? Вибачте за пафос, але це вже питання громадянського обов’язку”, – сказав Гринів.

Відзначимо, що народний депутат від «Європейської солідарності» Петро Порошенко не прийшов на допит із застосуванням поліграфу, повідомив завідувач відділу психологічних досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Юрій Ірхін у коментарі журналістам біля будівлі інституту.

Він зазначив, що Порошенка повідомляли про допит.

«Існує установлений порядок сповіщення. Ми задаємо клопотання слідчому на прибуття. Є офіційний лист з визначенням чіткого часу. Це 1 жовтня, 10 година ранку», – додав Ірхін.

Експерт відкинув можливість проведення офіційного допиту в прямому ефірі, як це пропонує Порошенко.

«На превеликий жаль, судово-психологічна експертиза не передбачає проведення досліджень у прямому ефірі. Це експертиза, судова експертиза. А прямий ефір – це шоу, телевізійне шоу. Якщо ви, приміром, у себе на каналі влаштуєте це шоу, я думаю, що в прямому ефірі Петро Олексійович має можливість і право пройти таке дослідження. У межах судово-психологічної експертизи таке не можна робити», – заявив Ірхін.