Співробітники Служби безпеки України викрили на Харківщині незаконне вивезення до однієї з країн Східної Азії документації на продукцію військового призначення. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-центр СБУ. – повідомляє Корупція.Інфо

Правоохоронці встановили, що місцевий мешканець, колишній працівник однієї з провідних науково-дослідних установ Харківщини, під час закордонної поїздки передав представникам іноземного інституту комплект документації на космічний тепловізор. Чоловік також надавав "партнерам" послуги з розроблення і тестування супутника з високочутливими тепловізорами для контролю космічного простору.

За висновками експертів, цей прилад є товаром військового призначення і застосовується для виявлення об’єктів у космосі, у тому числі міжконтинентальних балістичних ракет. Згідно з українським законодавством така технічна документація та надання послуг підлягають державному експортному контролю і повинні здійснюватися з дозволу відповідної служби.

Співробітники спецслужби з’ясували, що харківський науковець такого дозволу не отримував. Слідчими Управління СБ України у Харківській області відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу України. Триває досудове слідство.