Зустріч президентів США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського, заплановану на 31 серпня, по-різному оцінюють у США. Можливість виходу на «новий надзвичайний рівень співпраці» пророкує колишній посол США в Росії Майкл Макфол. Кеннет Рапоза, навпаки, припускає що Зеленський повернеться з Вашингтона з порожніми руками і не отримає нічого «крім запевнень у підтримці та дружбі». Макфол порівнює роль України на передовій в Європі із Західною Німеччиною часів холодної війни.

«Успіх України стане натхненням для тих, хто бореться за демократію в регіоні та світі, а також підтримає позицію Байдена про просування демократії, яку похитнуло повернення Талібану до влади в Афганістані. Поразка ж України стане подарунком Путіну та автократам в Мінську та Пекіні», – говорить аналітик.

Задля просування реформ в Україні, президенти можуть оголосити про створення двосторонньої комісії, а також долучити таких неурядових лідерів, як колишній посадовець МВФ Девід Ліптон, колишню міністра фінансів України Наталю Яресько, політолога Френсіса Фукуяму та колишнього президента Естонії Томаса Ілвса до підтримки реформ в Україні.

А от Кеннет Рапоза не має великих очікувань від «зустрічі українського президента-телезірки» з Байденом.

«Зеленський, ймовірно, зачарує Вашингтон і отримає продовження фінансової підтримки а також, можливо, деякі заяви, але, загалом, Україна залишається наодинці», – зауважує аналітик 

На тлі новин з Афганістану та щодо пандемії, а також через те, що візит припадає на час відпусток у Вашингтоні, зустріч Байдена з Зеленським, ймовірно, не приверне великої уваги американських ЗМІ, вважає аналітик.

«Через усі питання, які зараз вирішує Байден, ймовірно, Зеленський повернеться додому без нічого, крім запевнень у дружбі та підтримці проти російської агресії», – пише Рапоза.

Рапоза говорить про «скелети у шафі», що заважають потеплінню відносин Зеленського та Байдена, і зокрема вказує на повідомлення про роботу сина президента США Гантера Байдена в Україні, які поширювались у США під час передвиборчої кампанії. Він також вказує на позицію адміністрації президента Байдена стосовно «Північного потоку-2», яку критикували у США як недостатньо жорстку.

Американські інвестори не мають великого представництва в Україні, зауважує аналітик. Без значних інвестицій і з зовнішнім боргом, що перевищує 65% ВВП, Рапоза бачить для України загрозу банкрутства.

«Україна ризикує стати Аргентиною Радянського Союзу», – зауважує він, однак вказує на теперішні гарні економічні показники.