На 89-му році пішла з життя прославлена ​​радянська і білоруська спортсменка, бігунка на короткі дистанції, чотириразова чемпіонка Європи і неодноразова рекордсменка світу, заслужений майстер спорту Марія Іткіна.

«Свого часу Марію Іткіну назвали медаленосною спортсменкою колишнього СРСР. В її блискучій кар’єрі 34 титули чемпіонки СРСР, чотири – Іткіна з успіхом справлялася з забігами на короткі і довгі спринтерські дистанції, домагаючись визнання на 100, 200, 400 метрів і в різних естафетних поєднаннях. Нагород і титулів було б більше, якби проводилися чемпіонати світу, але їх тоді ще не винайшли. Майже два десятки років вона яскраво жила у великому спорті, піднімаючи планку рекордів, домагаючись ефектних перемог, приносячи славу і Білорусі, і Радянському Союзу. Їй було присвоєно три державні нагороди: Орден Вітчизни, Орден «Знак Пошани» та Медаль «За трудову доблесть».

Завершивши активні виступи, Марія Іткіна стала спортивним функціонером і очолила легкоатлетів білоруського «Динамо». Під її керівництвом команда динамівського суспільства стала провідною в країні, її представники привозили нагороди з турнірів найвищих рівнів. У «Динамо» багато тренерів відбулися як особистості. Вона повернула на батьківщину Мечислава Овсяника, який в той час жив в Краснодарі і встиг зробити собі ім’я в тренерському міжнародному середовищі. У Білорусі з його легкої руки загорілися такі зірки планетарної величини як Елліна Звєрєва, Наталія Шіколенко, Володимир Дубровщік, Яніна Карольчік.

Марія Іткіна до останніх днів продовжувала справу, розпочату ще за часів Радянського Союзу.

Прощання з Марією Леонтіївною відбудеться, 2 грудня, о 14:00 за адресою – Мінськ, вул. Семашко, д.8, корп.8.

Білоруська федерація легкої атлетики висловлює найщиріші слова співчуття рідним і близьким Марії Іткіній. Для вітчизняного спорту відхід з життя цього видатного людини – велика втрата. Світла пам’ять … »- йдеться в повідомленні БФЛА.