Кандидат в президенти Білорусі Світлана Тихановська знаходиться на волі в безпеці, напередодні вона виїхала в Литву.

Про це у себе в Twitter повідомив міністр закордонних справ країни Лінас Лінкявічус.

“Світлана Тіхановська в безпеці. Вона у Литві”, – написав дипломат у соцмережі.

Нагадаємо раніше було повідомлення, що на опозиційного кандидата в президенти Білорусі Світлану Тихановську готувався замах, який вдалося запобігти КДБ.

Своє бачення ситуації у Білорусі ціково висловив Борислав Береза на сторінці у Фейсбук.

“Протестувальники в Мінську не мають лідера протесту. Тихановська не лідер. Вона випадкова людина, яка на хвилі негативу до Лукашенка стала для нього альтернативою. Якби замість неї був будь-хто інший, вони б голосували за нього так само. Лукашенко просто втомився від білорусів і витягнув їх. Люди хочуть змін.

Україна з цим знайома. Голосували не за Тихановську, а проти Лукашенка. Але вона не лідер, не політик, а звичайна домогосподарка і дружина заарештованого блогера. Вона не підходить для Жанни д’Арк або Голди Меїр. І не хоче бути ними. Тому неадекватно чекати, коли вона поведе за собою, об’єднає навколо себе або стане тим, хто може організувати протестувальників.

А протести без лідера Лукашенко потопить у крові. Уже потопає. Йому є що втрачати. А політичним елітам навколо нього є багато чого втрачати. Але ще зарано поховати протест. Усе може змінитися. Оскільки люди сьогодні знову будуть протестувати. Лукашенко став найсильнішим подразником білорусів. Але поки що опозиція не може реагувати на дії Лукашенка, координуючи всі протести, а влада, систематично й організовано, проти протестувальників.

І ще одне. Я напишу зовсім непопулярну думку для багатьох, але це не перестане бути реальністю. Треба зрозуміти ще два моменти. Тихановська зовсім не політик, а Білорусь надзвичайно залежить від Росії. Це означає, що в разі перемоги Тихановської, у якої немає ні досвіду, ні знань, ні компетенцій, Кремль швидко здобуде контроль над Білоруссю, а в разі перемоги Лукашенка буде підтримкою диктатора, який фальсифікував вибори і розлив кров його громадян.

І нам треба пам’ятати, що білоруси позитивні щодо Росії, а значить, Україні не варто очікувати від жодного білоруського керівництва зближення із нашою країною чи дій, які послаблять уплив Росії і змінять вектор країни від проросійського до проєвропейського. Кремль не дасть. Вибачте, але я поки що не бачу позитивних варіантів для України. Із будь-яким реальним сценарієм”, – йдеться у дописі.

У протестующих в Минске нет своего лидера протеста. Тихановская не лидер. Она случайный человек, который на волне…

Опубликовано Borislav Bereza Воскресенье, 9 августа 2020 г.