Президент України Володимир Зеленський за посилення присутності сил НАТО в Чорному морі.

Про це він заявив на спільному брифінгу з президентами Молдови, Румунії та Польщі, передає сайт Президента України.

Глава Української держави акцентував увагу на тому, що військова загроза навколо України й надалі залишається високою.

«Через активну мілітаризацію нашого українського Кримського півострова під загрозою опинилось морське судноплавство та загалом торгівля в регіоні. Ми маємо спільно вирішувати ці сучасні виклики. З цією метою Україна вийшла з ініціативою посилити взаємодію по лінії військово-морських сил причорноморських держав. Ми пропонуємо нашим колегам – і Румунії, і Молдові – також долучитись до цієї ініціативи», – сказав Президент.

Також він додав, що:

«Окреслені безпекові питання – важливі кроки до безпечного та успішного регіону Чорного моря. Давайте об’єднувати наші зусилля як сусіди, що мають спільне минуле, як партнери, що однаково бачать майбутнє, як дружні та братні народи заради успіху наших дружніх і братніх народів», – звернувся Володимир Зеленський до присутніх глав держав.

За його словами, із цією метою Україна вийшла з ініціативою посилити взаємодію по лінії військово-морських сил причорноморських держав.

“Україна послідовно виступає за посилення присутності в регіоні Чорного моря сил і засобів членів НАТО, розширення програм спільних навчань та тренувань”, — додав він.