Сьогодні, 3 березня, стало відомо про те, що смертельно небезпечний коронавірус Сovid-19 проник і в Україну. Зараженим виявився житель Чернівців, який разом з дружиною повернувся з подорожі по Європі.

Влада Чернівецької області вже зв’язалася з румунськими колегами для встановлення осіб, які контактували на борту літака з хворим українцем.

Як повідомило керівництво Чернівецької ОДА, сьогодні буде розпочато пошук і обстеження контактних осіб, які перебували поруч із зараженим українцем, передає Інтерфакс-Україна.

“Контактуємо з румунськими колегами, щоб з їх допомогою визначити суміжні місця в літаку, де вони (хворий і його дружина – ред.) сиділи, і встановити контактні особи на борту літака”, – сказав глава ОДА Сергій Осадчук і навів деякі деталі цієї історії .

“Чоловік повертався в Україну на автомобілі, в якому була тільки його дружина. Зараз вона почувається добре і перебуває в самоізоляції. Також інфікований контактував з прикордонником, який міряв температуру. За ним спостерігають лікарі”, – уточнили в ОДА.

Сергій Осадчук запевнив, що в Україні є всі умови, щоб протидіяти коронавірусу, і, за його словами, область була до цього готова.

У свою чергу в.о. директора державної установи “Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” Наталя Гопко розповіла, як здійснювалися лабораторні дослідження у хворого коронавірусом.

“Сьогодні близько 10:00 ми отримали офіційне повідомлення від Центру громадського здоров’я МОЗ України про те, що отримано позитивний результат на етапі діагностики в Національній вірусологічній лабораторії. Далі будуть тривати дослідження в референс-лабораторії Європейської ВООЗ, як цього вимагає процедура, на це буде витрачено кілька днів. Про результати ми вас обов’язково повідомимо “, – повідомила Гопко.

Вона зазначила, що крім іншого, в області в зв’язку з коронавірусом створена цілодобова гаряча лінія, куди можуть звертатися всі жителі, незабаром ліній буде дві. Вона запевнила, що до виявлення випадку коронавірусу в Чернівецькій області були готові, і робота триває.

За інформацією ОДА, лихоманка і першіння в горлі з’явилися у чоловіка вже 28 лютого, в той час, як повернувшись додому, 26 лютого, він відчував себе добре. Прикордонники на контрольно-пропускному пункті “Порубне” виміряли йому температуру, вона була нормальною.