Артем Ситник досі залишається директором НАБУ, незважаючи на рішення КСУ. У Бюро зазначають, що працюють у штатному режимі і працюватимуть так надалі, доки парламент не ухвалить відповідні зміни до законодавства.

Рішення КСУ не означає автоматичного звільнення Ситника з посади. Про це мовиться у заяві НАБУ, опублікованій у фейсбуці.

“Факт визнання неконституційним указу президента про призначення на посаду не припиняє повноважень директора НАБУ чи будь-якої іншої особи, яку призначає глава держави, і не означає автоматичного її звільнення. Поки Верховна Рада не ухвалить відповідних змін до законодавства, Артем Ситник має за законом виконувати свої повноваження”, – кажуть у НАБУ.

У Бюро наголошують, рішення КСУ ставить під загрозу можливість призначення нового очільника відомства. Потрібно врегулювати питання у законодавчому полі.

“Його (голову НАБУ – 24 канал) не можна звільнити, а указ президента про призначення не можна скасувати, крім підстав, вказаних у статті закону, серед них відсутнє – “визнання указу президента неконституційним”. Будь-яке інше рішення буде виглядати сумнівним і дасть можливість оскаржити рішення у суді”, – мовиться у заяві.

❗️Артем Ситник залишається Директором, НАБУ працює в штатному режимі.

Вперше в історії України Конституційний Суд…

Опубликовано НАБУ Понедельник, 31 августа 2020 г.

Нагадаємо, раніше Конституційний Суд оприлюднив рішення про неконституційність указу КСУ визнав неконституційним призначення Ситника главою НАБУ: до чого тут Коломойський від 16 квітня 2015 року про призначення Ситника директором НАБУ.

Там заявляють, що тодішній президент Петро Порошенко перевищив повноваження при призначенні посадовця.

У НАБУ назвали рішення політично вмотивованим.

До слова, Артем Ситник є першим і поки що єдиним директором НАБУ. Адже орган створили у 2015 році. Це було однією з вимог Міжнародного валютного фонду та Європейської комісії для запровадження безвізу з Євросоюзом.