roboty2

Проблема будівництва на сьогодні є найактуальнішою у Львові. Виникає багато суперечок між забудовниками та мешканцями сусідніх будинків. І щоб визначити, хто є постраждалою стороною, необхідно визначити та проаналізувати усі факти, та дати справедливу оцінку ситуації, згідно вимог чинного  законодавства.

До Інформаційного агентства «Корупція.Інфо» звернувся Валентин Солодовник, який назвався інвестором будівництва у м. Львові та надав власний коментар щодо статті, опублікованої на нашому сайті під назвою «А ту камеру засуну в одне місце!», – Як у Львові забудовник погрожує мешканцям (відео)» та статті, яка опублікована газетою «Ратуша» – «Дім на бомбосховищі», в якій йде мова про зведення шестиповерхового будинку по вул. Поповича, 6а.

П. Солодовник стверджує, що будівництво на вулиці Поповича, 6а, у м. Львові, яке здійснюється під його керівництвом, є законним. За його словами, він має усі необхідні документи та дозволи на проведення будівництва багатоповерхівки за вказаною адресою, а гаражі, які стоять поряд, встановлені без належних документів, вікна із сусідніх будівель, що виходять на земельну ділянку, на якій планується будівництво, встановлені всупереч поверхових планів.

Більше того, п. Солодовник стверджував, що активісти громадської організації «Вартові закону» вимагали у нього 10 000 тис. доларів, однак жодних доказів, які б підтверджували його слова, останній не надав.

Під час візиту до нашого агентства п. Солодовник дав інтерв’ю нашим журналістам (аудіо запис додається) щодо законності своїх дій стосовно даного будівництва, а також зазначив, що у нього немає жодних проблем із мешканцями сусідніх будинків.

Щоб розуміти усю повноту ситуації, необхідно знати й думку іншої сторони. В даному випадку мова йде про мешканців сусідніх будинків, які на громадських слуханнях (99 мешканців) поставили свій підпис "проти" будівництва, оскільки вважають незаконним спорудження шестиповерхового будинку біля бомбосховища, серед дво- і триповерхової забудови по вул. Поповича 6а, у м. Львові.

PaTW_w4N9JY

П. Солодовник стверджує, що має декларацію на проведення підготовчих робіт, але самої декларації так і не надав.

Відповідно до п.3 ст. 35 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» зареєстрована декларація про початок виконання підготовчих робіт не дає права на виконання будівельних робіт.

Згідно Порядку виконання підготовчих робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  №466, визначено, що підготовчими роботами є роботи з підготовки земельної ділянки, влаштування огородження будівельного майданчика та знесення будівель і споруд, порушення елементів благоустрою в межах відведеної земельної ділянки, вишукувальні роботи, роботи із спорудження тимчасових виробничих та побутових споруд, необхідних для організації і обслуговування будівництва, улаштування під'їзних шляхів, складування будівельних матеріалів, підведення тимчасових інженерних мереж, а також з винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень.

В даній ситуації існує ще один дуже цікавий факт – поряд із запланованим будівництвом знаходиться бомбосховище. Дане бомбосховище розташоване на ділянці, що впритул межує з потенційною новобудовою.

K0Q3CgYLhX8

Проте, незважаючи на існування бомбосховища, п. Солодовник стверджує, що усі документи на проведення будівельних робіт у нього погодженні у всіх інстанціях.

Згідно зі ст. 11 Закону України «Про державні будівельні норми» при плануванні та проведенні будівництва дотримання державних будівельних норм (ДБН) є обов’язковим.

Зі змісту пп.1.11 п.1 ДБН В 2.2.5-97 (Будинки і споруди. Захисні споруди цивільної оборони) слідує, що окремо розташовані бомбосховища слід розміщувати на відстані від будинків і споруд, яка дорівнює їх висоті.

Отже, якщо висота запланованого шестиповерхового будинку, який мають намір збудувати по вул. Поповича, 6а приблизно дорівнює 21 м, то його будівництво повинно проходити на відстані не менше ніж 21 м від вже існуючого бомбосховища. А тому, можна прийти до висновку, що в даному випадку недотримання замовником передбаченої ДБН відстані від бомбосховища є грубим порушенням вимог чинного законодавства в сфері будівництва.

Ще один цікавий факт, що робить дану ситуацію ще більш незрозумілою, це те, що в процесі будівництва багатоповерхівки фігурують дві фірми – ПП "ВР ЕЛІТБУД", яка отримала декларацію про початок виконання підготовчих робіт, та ТОВ "Біля Цитаделі", яка отримала дозвіл на встановлення паркану, та зверталася до відділу охорони культурної спадщини та культурних цінностей облдержадміністрації з історико – містобудівним обґрунтуванням.

Проте, ні декларації на виконання підготовчих робіт, ні дозволу на встановлення огорожі, а також документів, які дають право виконувати будівельні роботи п. Солодовником не надано.

Згідно п.8 Порядку виконання підготовчих робіт для проведення підготовчих робіт замовник заповнює декларацію та подає її особисто або надсилає рекомендованим листом до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції. Замовник згідно із законом відповідає за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації.

Цікаво, і хто ж у даному випадку є замовником будівництва багатоповерхівки по вул. Поповича, 6а? ПП "ВР ЕЛІТБУД" чи ТзОВ "Біля Цитаделі"?…

На ці питання зможе відповісти лише сам пан Солодовник, однак жодних відомостей та документів, які б вказували на замовників будівництва та осіб, які мають право виконувати будівельні роботи, Солодовник не надав.

Постає питання, хто ж має контролювати будівельну діяльність? Відповідно до п.4 згаданого Порядку контроль за виконанням підготовчих (а так само і будівельних) робіт здійснюється Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції.

Враховуючи все вищевикладене, можемо сказати, якщо підготовчі або будівельні роботи здійснюються з порушенням норм чинного законодавства або з відхиленням від Державних будівельних норм, більш того, якщо такі роботи виконуються без належних документів, і якщо це порушує права інших мешканців, то вони вправі звертатися до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, який, відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», зобов’язаний провести належну та об’єктивну перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм та, у разі виявлення порушень, зобов’язати забудовника усунути такі порушення. 

Більше того, мешканці сусідніх будинків вправі звернутись до органів державної влади, місцевого самоврядування, скликати комісію, яка зобов’язана перевірити законність зведення багатоповерхівки біля існуючого бомбосховища, а у разі виявлення порушень закону звернутись до суду з вимогою заборонити будівництво проблемної багатоповерхівки та скасувати дозвільні документи, які дають право виконувати будівельні роботи.