Якщо Медведчуку вдасться оскаржити рішення суду, для Зеленського це буде серйозним репутаційним ударом – це покаже, що Банкова не контролює ситуацію, – про це заявив політолог Андрій Золотарьов, спеціально для Главреду.

Багато хто очікував того, що Медведчук буде заарештований. Тим не менш, у нас такий процесуальний кодекс, що у представників ясновельможної шляхти є маса можливостей для захисту.

Ми не раз бачили в подібних процесах, що сторона звинувачення виглядає мляво. Однак трактувати це як безумовну перемогу Медведчука я б не став, тому що суд відхилив подання народних депутатів про взяття його на поруки. Говорити про його перемогу – це, скоріше, слідувати стереотипам. Бо громадськість ще до суду виносить рішення про те, винен політик чи ні. І при цьому всі забувають, що в Україні який-ніякий суд, а не інквізиція.

Я впевнений, що навіть якби Медведчук відправився на пару діб в СІЗО СБУ в Аскольдів провулок, 300 мільйонів застави досить швидко б зібрали – його 40 друзів у Верховній Раді напевно цю суму б знайшли. А ось цілодобовий домашній арешт з браслетом на нозі його істотно обмежить. Тому що вийшовши під заставу, він міг би ходити на засідання парламенту і займатися звичними справами (за винятком, хіба що, поїздок за кордон).

Зараз для Медведчука складається найбільш складна ситуація за останні пару десятиліть. У нього були різні моменти – і непорозуміння з командою Януковича, який блокував його політичну активність, далеко не рівні відносини з Ющенком. Але, мабуть, уперше він опинився в ситуації, коли йому загрожувало поміщення за грати. І для нього як для топ-політика це дуже болісно, бо за визначенням ці люди не вважають себе рівними нам.

Зеленський, затіваючи гру проти кума Путіна, ймовірно, керувався його зв’язкою з Порошенком. Адже вона очевидна – прихильники Порошенка можуть скільки завгодно розповідати про те, що канали Медведчука купувалися у різний час, але не при одному з інших українських президентів Медведчук стільки не отримував – політичний “дах”, широкі преференції в бізнесі, зелене світло в політику. Тому Зеленський справедливо бачить цю зв’язку і зрозуміло, що Зеленський намагається дробити цю зв’язку по частинах. Але не успішно, тому що він не вирішив інструментарну задачу – він не контролює силовий ресурс.

До речі, Порошенко від цієї історії теж може отримати свої бонуси. Зараз він буде всіляко відмазуватися від занадто тісної співпраці з Медведчуком і намагатися демонструвати слабкість і неефективність влади. Адже його турбує, що Зеленський заходить на його електоральне поле.

Якщо Медведчуку вдасться оскаржити рішення суду, для Зеленського це буде серйозним репутаційним ударом. Бо це продемонструє, у чиїх руках ініціатива і що Банкова не контролює ситуацію (в тому числі, і в судах). І це буде червоною ганчіркою, перш за все, для олігархічного кооперативу і політичного бомонду, після чого вони почнуть робити відповідні висновки.

Оскільки у нас переслідуваних люблять, то балів Медведчуку це додасть. Але треба пам’ятати, що він – секторальний політик. Його сприймають в Україні виключно як проросійського, навіть на південному сході. І ця ніша за визначенням буде токсичною і тому в перспективі буде звужуватися. Відповідно, рейтинг його партії буде бовтатися в коридорі 15-20%, що дасть їй пройти до Верховної Ради, але не факт, що не призведе до відцентрових процесів всередині самої партії.

Медведчук нажив собі занадто багато ворогів, в тому числі, і серед тих, хто по ідеї повинен знаходитися поруч з ним.

Наприклад, той же Бойко з’явився на судовому процесі тільки для проформи – щоб показати, що розколу немає, після чого одразу ж пішов. Тому не виключено, що у зв’язку з цим може статися і розкол всередині ОПЗЖ.

Крім того, саме по собі судове переслідування Медведчука спалює мости з Росією. Тому комунікація між країнами, якщо вона залишиться, буде дуже жорсткою. Путін не буде впрягатися публічно за Медведчука, але через якийсь час якась відповідь від Кремля точно буде. Наприклад, РФ може оголосити раптові навчання в Керченській протоці, що загрожує економічними втратами, адже через порт у Маріуполі проходить третина української валютної виручки, чи запустять Північний потік-2 і транзит газу, через що Україна знову потрапить на гроші.

До слова, народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін у телеграм-каналі повідомив, що адвокати Віктора Медведчука  внесли апеляцію на рішення Печерського суду щодо застосування до Медведчука цілодобового домашнього арешту.

Водночас, Офіс генерального прокурора України оскаржив рішення Печерського районного суду Києва щодо застосування запобіжного заходу до народного депутата Віктора Медведчука у вигляді цілодобового домашнього арешту.

В Офісі генпрокурора додали, що прокурори наполягають на застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 300 мільйонів 930 тисяч гривень.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.