Нещодавно Росія заявила про вимогу вивести війська НАТО з Болгарії та Румунії.

Про це йдеться у письмових відповідях МЗС РФ на питання до пресконференції глави відомства Сергєя Лаврова.

В МЗС РФ наголосили, що цей пункт у проєкті угод свідомо сформульовано гранично чітко.

«Йдеться про виведення іноземних сил, техніки та озброєнь та інші кроки з метою повернення до конфігурації станом на 1997 року на території країн, які не були членами НАТО на зазначену дату. До таких належать і Болгарія, і Румунія», – заявили в МЗС РФ.

Болгарський прем’єр Кирил Петков вже відреагував на заяву Росії. Політик, зокрема, сказав, що його країна сама вирішує питання власної безпеки у координації з союзниками по НАТО.

«Болгарія – суверенна країна, яка давно зробила свій вибір, ставши членом НАТО. Таким чином, ми самі вирішуємо організувати оборону нашої країни у координації з нашими партнерами», – сказав Петков парламенту.

За його словами, Північноатлантичний договір не передбачає нижчої категорії членів, щодо яких колективна оборона повинна застосовуватися вибірково або в обмеженій мірі.

Наголосимо, що глава МЗС Росії після зустрічі з держсекретарем США в Женеві заявив, що Ентоні Блінкен пообіцяв наступного тижня надати письмову відповідь на безпекові ультиматуми Кремля.

Про це Лавров заявив на пресконференції після зустрічі. Лавров сказав, що на зустріч повторив держсекретарю США вимогу нерозширення НАТО на схід. Насправді ж, вимоги Росії, які постійно транслює Лавров, полягають у відмові прийняття України до Альянсу, а також в усуненні військ НАТО з території Болгарії та Румунії.

Нагадаємо

Наприкінці 2021 року Росія опублікувала проєкти договору зі США та угоди з НАТО з питань безпеки. Москва, зокрема, вимагає від Заходу зобов’язань щодо не розширення НАТО і відмови від створення військових баз у пострадянських країнах.

Держави НАТО на засіданні 12 січня в Брюсселі відмовили Росії у задоволенні її вимог, які стосуються нерозширення НАТО та присутності військ блоку на його східному флангу.