Збройні сили України провели успішні локальні контратаки під час боїв біля Авдіївки Донецької області. Зокрема, вони змогли частково вибити РФ зі Степового, що поблизу Авдіївки.

Про це повідомляє розвідка Британії.

«Українські підрозділи, ймовірно, провели успішні локальні контратаки, позбавивши російські війська повного контролю над селом Степове», — йдеться в повідомленні Міноборони Британії.

Також зазначається, що саме тут росіяни намагаються здійснити одну зі своїх атак «кліщами», щоб оточити Авдіївку та її добре захищену промислову зону.

Розвідка підкреслює, що Авдіївка наразі залишається ареною найбільш інтенсивних боїв на фронті, де в окремі дні в цьому невеликому секторі, ймовірно, відбувалося близько 40% усіх бойових зіткнень.

«Російські наступальні дії продовжують характеризуватися переважно атаками піхоти, часто за участю штрафних підрозділів «Шторм-Z», – йдеться в огляді Міноборони Британії.

Варто зауважити, що російське командування у своїй тактиці продовжує спиратися на кількість особового складу. Раніше таке було переважно під Бахмутом, тепер — під Авдіївкою та Мар’їнкою. Це — системний підхід.

Таку думку висловив директор Інституту центральноєвропейської стратегії Тарас Жовтенко.

“В принципі, якщо дивитися ширше, то російська армія у будь-якому конфлікті, у будь-якій війні, в якій брала участь, так чи інакше спиралася не на тактику на полі бою, а в першу чергу на свою кількісну перевагу. Тому насправді у цьому нового нічого немає”, — зазначив він.

За його словами, російській армії зараз потрібні “мікроперемоги”, для досягнення яких командування не зважає на втрати.

“Зараз цей підхід використовується через те, що, очевидно, російське військове керівництво думає, що буде період великих холодів, це, можливо, січень-лютий, коли інтенсивність бойових дій може бути дещо нижчою. Відповідно, російське командування матиме можливість компенсувати собі втрату насамперед особового складу, якої вони зазнають зараз. Вони, очевидно, розраховують на те, що у них буде невеликий час для перепочинку, щоб поповнити цей ресурс, насамперед людський”, — коментує директор Інституту центральноєвропейської стратегії.

Він додає, що дії російської армії на сході України та їхнє висвітлення пропагандистами є яскравим прикладом того, що це “не розв’язання військових завдань”.

“Це рішення суто внутрішньополітичних пропагандистських завдань, що ставляться російському військовому керівництву. Зважаючи на те, що до середини березня наступного року Російська держава входитиме в такий делікатний період. Їм буде складно, з одного боку, демонструвати якісь перемоги на фронті, а з іншого боку, їм потрібно буде балансувати сприйняття ситуації на фронті, яке формується у російського населення. Щоб не перейти якихось “червоних ліній” і не змусити російських громадян ставити якісь незрозумілі питання. Навіть якщо подивитися, які питання адресуються майбутній так званій “прямій лінії” Путіна, фактично присвяченій старту його передвиборчої кампанії, то там за відсотковим співвідношенням лідирують питання, що стосуються саме війни, закінчення війни, закінчення мобілізації в Росії — всіх моментів, пов’язаних, очевидно, із колосальними втратами російських військ на території України”, — заявив Тарас Жовтенко.

В той же час, протягом останнього тижня Авдіївка на Донеччині залишається центром найзапекліших бойових дій на українсько-російському фронті. Адже, російська армія отримала завдання захопити Авдіївку та Куп’янськ до президентських виборів у РФ, які відбудуться у березні 2024 року.