Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця звернув увагу на те, що Організація Об’єднаних Націй не зробила все можливе, аби зупинити окупацію очільником Кремля Володимиром Путіним українського Криму. За словами українського дипломата, у генсекретаря ООН мала бути інформація про рух військ РФ, однак, чомусь, відповідного звернення до Радбезу ООН він все ж не зробив.


Сергій Кислиця нагадав українцям та міжнародній спільноті, що згідно зі статутом ООН, є стаття, що дає права генеральному секретарю ООН звертатися до Ради безпеки, якщо він знає або володіє інформацію про реальну загрозу регіональній безпеці.

Про це інформує “Крим. Реалії”.

«Я не маю жодного сумніву, що тодішній генеральний секретар Пан Гі Мун мав інформацію про рух російських військ і про появу російських військ на території Криму. Але він не звернувся до Ради безпеки ООН із проханням розглянути оперативно це питання”, — підкреслив український політик.

За словами Сергія Кислиці, ООН як інституція і керівник її секретаріату не зробили усе можливе, щоб запобігти окупації Криму. Впливовий дипломат переконаний, що на це вплинула сукупність чинників: позиція партнерів, позиція міжнародних організації, неготовність країни станом на зиму – весну 2014 року діяти у відповідь на окупацію.

“Про все це ще будуть написані томи історичних і політичних досліджень. Але я повторюю, Пан Гі Мун мав шанс бути одним із найбільш успішних генеральних секретарів в історії ООН. Але те, що за його каденції вперше були змінені шляхом агресії та окупації кордони в Європі – це буде частиною його політичної спадщини назавжди”, – наголосив український дипломат.

Раніше повідомлялось, що Сергій Кислиця поскаржився на те, що команда очільника Кремля Володимира Путіна постійно робить вигляд, що чхати хотіла міжнародне право. Він також пояснив, чому міжнародна спільнота насправді боїться розпаду РФ.

За словами українського дипломата, цю поведінку пояснити доволі просто — офіційна Москва знає про свій найнебезпечніший козир у політичній грі — величезний арсенал ядерної зброї. Про нього також не забувають міжнародні гравці, які, доволі часто, діють доволі обережно і навіть бояться розпаду Російської Федерації.

Сергій Кислиця переконує: російська економіка настільки слабка, що ВВП Росії є навіть меншим за ціну землі острова Манхеттен у США. Окрім того, політик закликав не порівнювати можливості РФ і Радянського Союзу, оскільки це марна справа. На переконання Кислиці, головна загроза РФ не в її військовій та економічні силі.