В неділю, 7 листопада, російські збройні формування зноу використовували свої БПЛА для атаки позицій Збройних сил України. А саме, на напрямках Саханка – Водяне, Пікузи – Гнутове.

Про це повідомляє українська делегація в ТКГ.

Вже протягом двох діб зі сторони російських збройних формувань активно використовуються БПЛА для атаки позицій ЗСУ. У всіх випадках ворожі БПЛА були споряджені боєприпасами типу ВОГ-17 (по два), а сьогодні здійснили їх скидання на українські позиції.

Зазначимо, минулої доби, 6 листопада, на напрямку населеного пункту Болотене (22 км на північний схід від Луганська) один БПЛА був збитий українськими підрозділами у безпосередній видимості патруля СММ ОБСЄ. Сьогодні, 7 листопада російські загарбники використали ще два безпілотники.

«Українська делегація зазаначає, що використання іноземних БПЛА категорично заборонено як Мінськими домовленостями, так і Додатковими заходами щодо посилення режиму припинення вогню від 22.07.20, які системно та грубо порушують окупаційні війська», – йдеться у повідомленні української делегації в ТКГ.

«Ми нагадуємо, що Збройні Сили України мають право вести вогонь у відповідь у випадку загрози життю та здоров’ю свого військового персоналу та мирних мешканців», – додали в українській делегації.

До слова, Місія ОБСЄ зафіксувала на Донбасі за минулу добу 482 порушення режиму припинення вогню у Донецькій області й 148 таких порушень у Луганській області.

Про це йдеться у звіті ОБСЄ № 261/2021.

Зазначається, що на Луганщині зафіксували 148 порушень режиму припинення вогню, зокрема 145 вибухів. За попередній звітний період в області зафіксовано 8 порушень.

Згідно з даними звіту, свободу пересування Місії і далі обмежували, зокрема на блокпостах збройних формувань на півдні Донецької області, а також на блокпості збройних формувань південніше ділянки розведення в районі Золотого Луганської області. БПЛА СММ знову неодноразово зазнавали глушіння та імовірного глушіння сигналу.