Російський лідер Володимир Путін може прибути до Туреччини 12 лютого для зустрічі з президентом Реджепом Тайіпом Ердоганом, повідомляє агентство Reuters, посилаючись на власні джерела.

Згідно з повідомленням Türkiye від 20 січня, майбутній візит Путіна підтвердив помічник президента Юрій Ушаков, який зазначив, що однією з основних тем розмов буде «спеціальна військова операція».

Цей візит стане першим для російського президента до країни-члена НАТО після видачі ордера на його арешт Міжнародним кримінальним судом. Туреччина, не приєднавшись до Римського статуту, не може арештувати Путіна.

Попередньо до цього візиту турецькі банки почали закривати рахунки російським компаніям через введені США санкції.

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков відзначив, що Кремль знає про обмеження турецьких банків і вважає їх результатом тиску з боку США та турецьких компаній.

Політолог Руслан Айсін зазначив, що проблеми російського бізнесу в Туреччині тривають, а Путін шукає можливостей виходу з глухого кута в контексті війни в Україні.

«Путін шукає можливості виходу зі стратегічного глухого кута, в якому опинилася Росія. І є промацування спроби виходу на якісь мирні переговори, а Туреччина в цьому сенсі – чудовий посередник, – сказав Айсін. — Тому що, я думаю, можливо, після виборів таки Москва розпочне процес транзиту влади. Для цього їй треба заручитись підтримкою великого Заходу».

За його словами, Ердоган може використати свої зв’язки для підтримки Москви на міжнародному рівні. Політолог розглядає Туреччину як «маневреного» партнера для Путіна, який шукає можливості для переговорів та закріплення статус-кво.

«Туреччина успішно маневрує, і Ердоган то тримає прозахідний курс, то різко змінює та посилює свою риторику щодо Заходу. І з Росією те саме. Туреччина беззаперечно підтримує Україну, але при цьому відчиняє двері для маневру, для взаємодії та дискусій з Росією, – пояснює він. — У Путіна по-справжньому немає таких партнерів, хто б що не казав. Китай занадто залежний від Сполучених Штатів та Заходу. Звичайно, Китай розмовляє з позиції сили. А Туреччина розмовляє рівними з Путіним, що для Путіна психологічно, як я розумію, дуже важливо.»