Окупаційні війська Росії сконцентрували понад 120 тис. особового складу на Лимано-Куп’янському напрямку, також понад тисячу танків, близько двох тисяч бойових броньованих машин та іншої техніки та систем ураження.

Про це повідомив начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш.

“Противник зосередив велику кількість військ, наприклад, Лимано-Куп’янський напрямок — це понад 120 тис. особового складу, також 1 тис. 100 танків, близько 2 тис. бойових броньованих машин (ББМ), трохи понад 1 тис. артилерійських систем і трохи більше ніж 400 реактивних систем залпового вогню (РСЗВ). Противник залишається серйозним і його не можна недооцінювати”, — сказав він.

Євлаш наголосив, що українські воїни докладають максимальних зусиль, щоб знищити потенціал ЗС РФ.

“Чисельністю противник нас переборює, але не якісно. Наші бійці показали, як ефективно ми можемо навіть за умов невеликої кількості снарядів, як вони ефективно можуть завдавати точкових ударів і дронами знищувати техніку, яка коштує мільйони доларів, знищувати їхні командні пункти, знищувати одразу велику кількість людей”, — зауважив начальник пресслужби.

Він поінформував, що на Бахмутському напрямку окупанти зосередили близько 60 тис. особового складу, 200 танків, понад 1 тис. 400 ББМ, майже 1 тис. артилерійських систем і 150 РСЗВ.

“За минулий день нам вдалося ліквідувати 211 окупантів — поранені та вбиті. Це якщо брати і Лимано-Куп’янський, і Бахмутський, і Харківський напрямки. Також вдалося знищити 62 одиниці озброєння і техніки противника. Серед них — три танки, одна ББМ “Тайфун”, чотири бойові машини піхоти (БМП), три міномети, також протитанковий ракетний комплекс (ПТРК), 11 одиниць автомобільної техніки та 33 безпілотні літальні апарати (БпЛА)”, — наголосив Ілля Євлаш.

Він також розповів, що командування армії РФ підшукує солдатів, готових добровільно йти на смерть. Проте таких росіян небагато.

“Насправді дух залишається не на високому рівні. Так, вони формують різні підрозділи, в які іноді відбирають людей, які нібито показують високі моральні якості. Тобто — вони готові йти на смерть, так звані смертники. Вони їх підшукують, але таких людей небагато”, — сказав він.

Згідно з його словами, основним стимулом для російських солдатів залишається грошова винагорода.

“Багато мобілізованих, які йдуть туди заробити, вони приходять із російської глибинки, де середній заробіток невисокий. Коли людям пропонують потримати в руках 2-3 тис. дол., звісно, для них нечувані гроші, вони таких ніколи не бачили. Для них це часто є можливістю закрити кредит, купити машину, квартиру чи оплатити навчання”, — каже він.

Однак грошову винагороду, а саме їхню заробітну плату, росіяни часто не отримують, додав Євлаш.

“Банально, тому що їх немає. Там намагаються розбити на якісь суми, кажуть, що потім виплатять. Або ж — їх просто вбивають одразу, як вони потрапляють [на фронт]. А те, як це подає пропаганда, воно не відповідає дійсності. Коли люди, які повірили пропаганді, потрапляють на фронт, природно, вони розуміють, що їх обдурили, тому що там жорсткі умови. І зрозуміло, що тим, кому куля увійшла в лоб, ніякі гроші вже не потрібні”, — підсумував Ілля Євлаш.

До того ж, російська влада намагається знайти найманців, які вміють тримати зброю в руках, і організувати їх у ПВК. “Вагнеровців” залишилася не така велика кількість, якщо платитимуть гроші, вони воюватимуть.

Про це заявив політик, лідер міжнародного руху “Говорите громче!” Андрій Сидельников.

“Вони найманці, воюють за гроші, гроші платять, отже, роблять те, що їм скажуть. Гроші не платять, вони нічого не роблять. Що ж до України та використання “вагнерівців” у добровольчому корпусі від Росгвардії, то тут у Путіна не вистачає людей з досвідом війни, і таких людей з кожним днем дедалі менше. Тому це непоганий ресурс з погляду Кремля для того, щоб поповнити, заткнути дірки на фронті і, можливо, вжити якихось наступальних дій, використовуючи вже досвідчених найманців”, — зазначив Сидельников.