В Україні найближчим часом більшість пенсіонерів та одержувачів субсидій можуть залишитися без соціальної допомоги.

Про це повідомляє Корупція. інфо

Відповідні рекомендації про припинення виплат розглянули в Мінсоцполітики. Мається на увазі законопроект "Про верифікацію".

Реформувати систему виплат почали ще в минулому році, за рахунок чого вдалося заощадити мінімум п'ять мільярдів бюджетного ресурсу.

Це обернулося тим, що близько 1,5 мільйона людей залишилися без грошей після перевірки надходжень коштів серед 26 мільйонів українців.

Втім, рекомендації Мінфіну повинні розглянути в Пенсійному фонді, який не завжди погоджує подібні висновки. В ході перевірки виявилося, що деякі з осіб, які включені до переліку, вже тривалий час і без того не отримують ніяких виплат.Зате в список верифікації потрапили громадяни, яким нараховують пенсію цілком законно.

Отримання субсидій також опинилося під загрозою – не менше 185 тисяч претендентів на них можуть забути про соціальну допомогу. Експерти пояснюють це рядом причин.

Зокрема, це купівля товару або послуги, вартість якої перевищує встановлений законом ліміт в 50 тисяч гривень. В такому випадку у відомстві можуть вирішити, що субсідіант приховував додаткове джерело доходів.

Під прицілом перебувають також ті громадяни, які за 12 місяців придбали нерухомість або земельну ділянку. Часто вони оформляють після цього субсидію, але отримують відмову.

В Україні таких сімей в даний час налічується близько семи тисяч, але "чорний список" Мінфіну щодня розширюється.

Крім того, соціальні виплати станом на початок року становлять найбільшу частину витрат бюджету – близько 40%. З цієї причини всіх одержувачів будь-якої допомоги будуть ретельно перевіряти.