Російські спецслужби готували теракт у метро Харкова на станції "Індустріальна". Для організації та здійснення злочину вони завербували місцевого жителя та виплатили йому 15 тисяч доларів.

Вибух у метрополітені мав призвести до численних жертв і дестабілізації ситуації напередодні президентських виборів в Україні, які відбудуться 31 березня.

За даними СБУ, представники спецслужб РФ передали харків'янину вибуховий пристрій потужністю шістсот грамів тротилу, який вводився у дію телефонним дзвінком. Також росіяни надали чоловіку інструкції для підготовки теракту та наперед виплатили 15 тисяч доларів за виконнання злочину.

У Харкові він придбав цвяхи, шурупи, болти й гайки, якими планував начинити вибуховий пристрій, аби посилити його дію та збільшити кількість постраждалих. 

Під час проведення спецоперації оперативники СБУ завчасно вилучили зі схованки чоловіка справжню вибухівку та замінили її на "муляж".

Зловмисника затримали після встановлення на станції метро "Індустріальна" вибухівки під час масового скупчення людей. Йому повідомлено про підозру в скоєнні терористичного акту.

Відзначимо, що Служба безпеки України не виключає зв'язок візиту Юрія Бойка та Віктора Медведчука із попередженим СБУ в Харкові терактом у метро.

Відомство також обіцяє скоро надати правову оцінку візиту кандидата в президенти Бойка та його соратника по політсилі Медведчука до Москви.

Як зазначається, очільник СБУ Василь Грицак стверджує, що "спецслужби Росії у будь-який спосіб намагаються відволікти увагу громадськості від викритих корупційних схем фінансування виборів у інтересах одного з кандидатів у президенти України, який влаштовував раніше та влаштовує зараз Кремль".

Грицак вважає, що Росія відкрито "жертвує малим", щоб змусити СБУ "переключитися на негідний об’єкт" і сприяти приведенню до влади тих, хто влаштовує президента Росії Володимира Путіна.

Також, Блогер Мирослав Гай наголосив, що супротивник часто практикує мінування всіляких предметів, і мова йде не тільки про район проведення операції Об'єднаних сил на Донбасі. 

У своїй статті волонтер дав українцям низку рекомендацій, як убезпечити себе від можливого теракту.

Журналіст зазначив, що бойовики часто підкладають вибухові пристрої в дитячі іграшки, гаманці, пачки сигарет і комп'ютери. При цьому на міну можуть кинути "наживку" – кілька монет або іншу цінність.

У випадку з містами, бойовики стануть маскувати бомбу під об'ємні предмети, такі як сумки, коробки, валізи, автомобілі та інше.

Мирослав рекомендує при виявленні підозрілого предмета, який може бути вибухівкою, викликати поліцію, рятувальників ДСНС, пожежних, СБУ.