Сьогодні лідер партії “Батьківшіна” Юлія Тимошенко заявила, що останні дані ЦВК свідчать про те, що її політична сила зайняла друге місце по країні за кількістю депутатів. На її думку, це ознака того, що люди чітко сказали, кого бачать альтернативою діючій владі.

Про це заявила голова партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко під час прес-конференції в Києві.

За її словами, ці місцеві вибори були всеукраїнським національним референдумом довіри або недовіри чинному президенту.

“Також це був загальнонаціональний референдум сприйняття, підтримки чи не підтримки стратегічного курсу, який проводиться в нашій державі”, – зауважила лідер партії.

Тимошенко переконана: те, що за партію влади проголосували лише 17,6%, означає, що більше 80% людей в країні виступили проти чинного курсу гібридної колонізації України.

“Народ України сказав своє “за” докорінній зміні стратегії на стратегію національного розвитку, зміцнення держави, за економічний націоналізм, за те, щоб вся політика держави була поставлена ​​на службу кожному українцю”, – впевнена лідер “Батьківщини”.

Місцеві вибори 25-го жовтня, на думку Тимошенко, показали, що суспільство визначилося не тільки з неприйняттям монобольшості і її курсу, вони ще й чітко назвали альтернативу цієї влади.

“Альтернатива цій владі -” Батьківщина “, яка з усіх опозиційних сил здобула перемогу на цих місцевих виборах і привела до порад по всій країні 4500 депутатів.” Батьківщина “сьогодні є альтернативою діючій владі не тільки кількісно, ​​але і змістовно”, – підкреслила Тимошенко, нагадавши, що її команда має стратегію істотних змін державної політики.

Лідери партій відверто маніпулювали виборчими цифрами, але офіційні дані Центральної виборчої комісії свідчать, що найбільшу підтримку українців на місцевих виборах 2020 року одержала команда президента Володимира Зеленського, зазначила політичний експерт Олександра Решмеділова.

“Переможець місцевих виборів визначається за кількістю мандатів, які отримує партія. За цим показником кращий результат показали”Слуга народу” і “Батьківщина”, – констатує експерт.

Вона нагадала, що в цілому по країні до рад різних рівнів обиралися близько 43 тисяч депутатів. За даними Центрвиборчкому, партія президента отримала п’ять з половиною тисяч мандатів (14,5%), “Батьківщина” – майже чотири тисячі місць по всій країні (10,5%).

На думку експерта, офіційні цифри викривають інформаційні маніпуляції, до яких вдавалися окремі політичні сили мало не наступного дня після закриття дільниць день.

“Цифри кожен трактував як хотів. Можна було взяти якийсь показник, зручний для тієї чи іншої політичної сили, і сказати, що вони переможці. Ці вибори показали, що окремі політики, які поквапилися заявляти про свою перемогу, це такий-собі “казус Ляшко” – коли вголос кричать, що перемога, але після підрахунку ми дізнаємося, що результат інший “, – констатувала Решмеділова.