Столтенберг виступив за поновлення переговорів у Нормандському форматі.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що на тлі ескалації РФ на українському кордоні продовження дипломатичних переговорів у Нормандському форматі є дуже важливими. НАТО вітає зусилля зі скликання нової зустрічі лідерів у “нормандському форматі”. 

Як пише видання Факти, про це він повідомив сьогодні під час брифінгу.

“Росія повинна провести деескалацію, поважати суверенітет і територіальну цілісність України і повернутися до обіцянок. Ця криза вимагає політичного і дипломатичного рішення, тому ми вітаємо діалог між президентом Байденом і президентом Путіним, а також зусилля по скликанню нової зустрічі в нормандському форматі, тому що діалог ще більш важливий при високій напруженості”, — заявив Столтенберг.

За словами генсека Альянсу, союзники по НАТО будуть продовжувати тісно консультуватися та зберігати пильність.

“І наша пропозиція про конструктивний діалог у раді Росії і НАТО залишається в силі”, — додав політик.

Нагадаємо, що президент Зеленський погодив із головою Франції Еммануелем Макроном розблокування Нормандського формату та роботи ТКГ. Емманюель Макрон заявив, що Франція і Німеччина мають намір продовжити своє посередництво у переговорах щодо конфлікту на Донбасі в “нормандському форматі” і продовжувати роботу в цьому напрямку з Росією, яка зараз ухиляється від цього формату обговорень, а також з Україною.