Згідно з моніторинговою групою DeepState, російським військам вдалося здобути успіх у боях поблизу деяких населених пунктів на лінії фронту. Наразі вони рухаються вперед у щонайменше шести таких населених пунктах.

«Ворог просунувся в Очеретиному, Новобахмутівці, Новокалиновому, Бердичах, Семенівці та південніше Георгіївки», — зазначають аналітики.

Біломосковський, Сіверський та Білгородський відтинки — без змін.

Старобільський відтинок — тривають зіткнення східніше Тернів.

Бахмутський відтинок — 92 ОШБр зуміла відновити контроль над деякими позиціями південніше Іванівського. Ворог проводить в основному атаки піхотою, суттєвих змін не зафіксовано. Противник продовжує стягувати резерви у вигляді особового складу та техніки для тимчасового місця дислокації у Бахмуті.

Донецький відтинок — ящик Пандори відкрито. Кацапи продовжують закріплятися в Очеретиному та Новобахмутівці. Спробу наступу в бік Прогресу було зупинено вдалою контратакою 100-ї ОМБр. Противник продовжує натиск у Новокалиновому, де зумів стати по трасі, а також в Бердичах та Семенівці, де підрозділи Сил Оборони показують якісну маневрену війну, реагуючи на рух штурмових груп ворога. На жаль, сили не рівні, виродки переважають Сили Оборони у числі піхоти. Це вже не кажучи про КАБи, артилерію та техніку. Тривають бої біля Уманського, Первомайського та у Георгіївці.

Запорізький відтинок — тривають бої в Роботиному та на східних околицях села, змін не зафіксовано.

Таврійський відтинок — без змін.

Крім того, офіцер 59-ї Окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Сергій Цехоцький зазначив, що у росіян немає сил для широкомасштабного наступу.

«Російська пропаганда завжди кричить наперед. Хтось десь ступить ногою, випадково забіжіть, і вже кричать, що вони захопили. В районі Очеретиного тривають бої, ситуація під контролем ЗСУ. Окупантів на цьому напрямку чекають «приємні» для них новини», — наголосив Цехоцький.

За словами офіцера 59-ї Окремої мотопіхотної бригади, у росіян немає сил для широкомасштабного наступу.

«Ворог застосовує велику кількість авіації, артилерії та дронів. У ворога почалася агонія, особливо останніми днями. Вони уважно слідкують за тим, що відбувається у світі, і розуміють, що їх чекає», — додав Цехоцький.

Нагадаємо, у новому зведенні Інституту вивчення війни говориться, що осійські війська мають на меті здійснити широке проникнення в українські оборонні лінії на північний захід від Авдіївки, однак їхня здатність зробити це, швидше за все, буде притуплена завдяки очікуваному прибуттю допомоги США та інших країн Заходу на лінію фронту.

Фахівці ISW підкреслюють, що російські війська спрямували сили розміром приблизно у посилену дивізію (здебільшого у складі чотирьох бригад Центрального військового округу армії РФ)на лінію Бердичі-Новокалинове на північний захід від Авдіївки.

Усі ці наступи, ймовірно, спрямовані на підтримку російської оперативної мети вийти на адміністративний кордон Донецької області через Покровськ (на захід від району Авдіївки). У наступальних операціях в цих трьох районах на північ і північний захід від Авдіївки війська РФ досягли успіху у створенні трьох невеликих виступів уздовж ділянки фронту довжиною близько семи кілометрів.

Однак кожен із цих трьох виступів наразі є занадто вузьким сам по собі, щоб вони могли служити значущими стартовими точками для подальших наступальних дій, які б уможливили широке оточення усього району на захід від Авдіївки. Склад окупаційних сил та загальна геометрія поля бою в цьому районі свідчать про те, що російські війська наразі сподіваються об’єднати наступ з усіх трьох виступів для створення ширшого прориву вздовж лінії Бердичі-Новокалинове, використовуючи переважно сили Центрального військового округу, констатують в ISW.