Українські війська вже проводять розвідку боєм в окупованому Криму

У цьому переконаний політик, історик Дмитро Чернишевський.

Підготовка до операції зі звільнення Криму вже розпочалася. Атаки безпілотників на військові об’єкти ЗС РФ на півострові – це розвідка боєм.

«Українська армія справді готується зайти на півострів. Слідом за атакою на Джанкой, де знищили «Калібри» на залізниці (…), безпілотні апарати атакували з моря Севастополь… Це схоже на розвідку боєм. Удари по Криму стають, по-перше, системними, по-друге, все більш різноманітними, і по-третє, (…) йде широкомасштабна розвідка системи ППО, підготовка до великого повітряного наступу на Крим, яка настане після розгрому російських військ у Північній Таврії і виходу ЗСУ до Перекопу та Чонгару», – розповів історик РФ.

Він уточнив, що як тільки ЗСУ підійдуть до узбережжя Азовського моря, Крим буде логістично відрізаний від території РФ. Керченський міст, ймовірно, зруйнують насамперед. А потім розпочнеться тривала операція зі знищення військової інфраструктури окупаційної армії РФ на півострові.

«Подібні удари БПЛА з повітря, лише в набагато більшому масштабі та систематичні, досить швидко приведуть півострів у стан повної непридатності для російської армії. З ЗС РФ у Криму буде те саме, що і з російським корпусом під час битви за Херсон. Українським військам навіть не доведеться штурмувати перекопські вали… Крим буде взято так само, як і Херсонський плацдарм. Його ударами «Хаймарсів», GLSDB, безпілотників, інших засобів поразки приведуть у такий стан, що російський флот та війська втікатимуть із Криму. Втримати його не зможуть. Жоден аеродром функціонувати не буде, Кримський міст підірвуть, бухту севастопольську очистять від російського флоту. Після того, як можливості постачання морем будуть припинені ударами «Нептунів», Крим впаде як стигле яблуко», – розповів Чернишевський.

Він додав, що сама поява ЗСУ у Перекопа та Чонгара означатиме автоматичне звільнення Криму. Політик не сумнівається, що Захід у цій операції підтримає Україну.

«Ми бачимо початок довготривалої підготовки операції, яка планується після успішного контрнаступу ЗСУ у Північній Таврії… (Командування України – ред.) мислять стратегічно. Це якісне воєнне планування, велика стратегія. Не видно, що РФ може цьому протиставити, особливо, враховуючи снарядний голод російської армії, що посилюється, рішення якому немає», – констатував Чернишевський.

Придбана за час окупації кількість житла, яке росіяни хотіли б зараз продати в Криму, значна. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков.

Так він прокоментував повідомлення місячної давності, що колаборанти тікають із Херсонської та Запорізької областей до Криму. В українській розвідці нещодавно заявили, що вже окупаційна так звана “влада” Криму та командування росармії активно пакують валізи й теж готуються покинути півострів.

“Таку інформацію окупаційна адміністрація намагається приховати. Але останніми днями з’явилася інформація про те, що збільшилася кількість поїздів як пасажирських, так і вантажних на територію Криму. Це вони пояснюють тим, що збільшиться туристичний сезон. Але також фіксується, що після вибухів у Джанкої та Севастополі почали скасовувати броні та взагалі відмовлятися від відпочинку на території тимчасово окупованого Криму. Тому ми можемо зрозуміти, що це збільшення кількості поїздів може бути якраз використано для евакуації”, — сказав заступник постпреда.

Крім того, додав Чистіков, за інформацією про кількість вивезеної продукції з території Криму, окупаційна адміністрація заявила про збільшення цих обсягів. Вони вивозять зернову продукцію, намагаються максимально вивезти зерно, яке накопичилося на території Криму і було завезено до Криму з новоокупованих територій.