Володимир Путін 21 лютого вирішив провести засідання Ради безпеки Росії. Речник очільника Кремля Дмитро Пєсков заявив, що це не чергове засідання.

Як повідомляє 24 канал, теми зустрічі наразі залишаються у таємниці. Пєсков пообіцяв розкрити деталі згодом. Журналісти поцікавилися у речника Путіна, чи є це засідання Радбезу екстреним.

Це нерегулярне засідання. Також у президента сьогодні заплановано кілька міжнародних телефонних розмов, – відповів представник Кремля.

Зауважимо, що Путін нещодавно вже збирав засідання Радбезу. Під час нього говорили і про ситуацію навколо України, з акцентом на напруженість, що зростає. Також відбувся обмін думками на тему “гарантій безпеки” для Росії.

Додамо, що 20 лютого президент США Джо Байден також провів у Білому домі засідання Ради національної безпеки. Основна тема – ситуація на кордонах України.

У Байдена написали, що Раду національної безпеки США зібрали, аби обговорити нарощування російської армії біля кордонів України. Згодом в офіційному твітері Білого дому опублікували фотографію з учасниками засідання. Окрім Байдена, у ньому взяли участь, зокрема, міністр оборони Ллойд Остін й державний секретарЕнтоні Блінкен.

Недільне засідання раніше анонсувала Джен Псакі, речниця Білого дому. Вона пояснила, що президенту Байдену регулярно доповідають про ситуацію навколо України. “Росія може розпочати нову атаку проти України у будь-який момент”, – підкреслила посадовиця.

Раніше американський лідер, посилаючись на дані від розвідки, зробив гучну заяву. Він переконаний, що Путін таки наважиться знову вторгнутися в Україну. Політик каже, що має усі підстави так вважати. Водночас, підкреслив Байден, ще не пізно провести деескалацію та повернутися до дипломатичних перемовин.

За словами президента США, провокації Росії останніми днями відповідають тим “методичкам”, які вона використовувала раніше. Це відповідає тим сценаріям, про які попереджали США та партнери раніше.

Росія оточила Україну зі сторони Білорусі також. У нас є підстави думати, що в наступні дні вони нападуть на Київ. Там 2,8 мільйона населення, – сказав Байден.

Він підкреслив, що каже це не тому, що хоче конфлікту, а для того, щоб усунути будь-які підстави бути використаними росіянами для виправдання своїх дій.